Určite nikomu z vás neuniklo,  že 1. máj sa nesie v duchu oslavy práce, a to už od roku 1889. Vtedy uznesenie o oslavách prijal ustanovujúci úrad v Paríži na pamäť všeobecného štrajku a masových demonštrácií robotníkov z Chicaga. Po vzniku Československa sa od roku 1919 u nás oslavuje ako štátny sviatok, ktorý si často krát spájame s prvomájovými pochodmi. Ako vyzerala móda socializmu a ktoré kúsky zažívajú svoj veľký comeback?

STRIHY

So socializmom si nespájame len uletené účesy a povestné cvičky, ale aj kostýmčeky. Sukňa musela byť dostatočne dlhá, aby náhodou nepôsobila príliš odvážne. Sako tej istej farby muselo dokonale padnúť a veľkým hitom boli aj vypchávky na ramenách. Všetko toto nájdeme medzi najnovšími trendami. Šik naďalej ostávajú aj nohavice s vysokým pásom, ktoré razom vyčarujú efekt dlhých „nôh až po zem“.

Trendy „staronový“ kostým kúpite TU.

V telovej farbe mu podľahli aj svetové celebrity. V TOMTO kostýme zažiarite.

KOŽENKA

No dobre, koženka v podobe bundičiek nie je žiadnou prelomovou novinkou, no dnes sa s ňou už stretávame aj v prípade šiat či sukní, presne tak, ako tomu bolo kedysi. Opäť platí pravidlo strihu „na pás“ a v prípade šiat je opäť trendy áčkový strih bez výstrihu.

OVERSIZED

Štýl oversized je trendy už niekoľko sezón a človek by povedal, že ho už nemôže v tomto smere nič prekvapiť. Opak je pravdu a módni dizajnéri nás opäť prekvapili, keď do svojich kolekcií „zaangažovali“ oversized saká, v štýle takpovediac po dedkovi. Ak ale v šatníku svojho manžela či starého otca nenájdete ten správny kúsok, môžete si ho zaobstarať TU.

Oversized saká v rôznych farebných variáciách nájdete na TOPANKOVO.sk

Závan retro

Čokoľvek retro si túto sezónu oblečiete, budete in! Ak máte voľný víkend, pokojne sa zavrite do šatníka vašej mamy či starej mamy a obohaťte si svoj šatník! Ak ale túto možnosť nemáte, možno budú stačiť nové okuliare! Retro kolekciu okuliarov nájdete na TOPANKOVO.sk.