Povedzme si úprimne, topánky na opätku sú síce krásne, zvodné a ženské, no niekedy ich už máme plné zuby. Otlaky a bolesti nôh sú pri nesprávnom výbere obuvi na dennom poriadku. Preto nie je na škodu sem-tam vymeniť zvodné ihličky za pohodlné tenisky.

Tenisky už dávno nie sú určené iba na prechádzky v prírode alebo na niekoľkohodinovú turistiku. Nosiť ich môžete kamkoľvek a k čomukoľvek, stačí si iba vybrať správny pár. Pozrime sa na 3 dôvody, prečo by ste mali aspoň občas nechať opätky doma a namiesto toho siahnuť po teniskách.

1.           Funkčnosť a štýl

Nemusíte si vyberať medzi funkčnosťou a štýlom – v dnešnej dobe už môžete mať oboje. Tenisky už nie sú iba doplnok; ak zvolíte správny model, budú dominantou vášho outfitu. Vyberte si výrazný kúsok, napríklad v metalickej zlatej, alebo hravý a farebný vzorovaný pár. Zlaďte ich so šatami alebo džínsami a vytvorte trendy kombinácie. Takýto typ tenisiek je IN a zároveň nestráca svoju primárnu funkciu, ktorou je pohodlnosť.

2.           Jednoduchá kombinovateľnosť

Keby Popoluška žila v roku 2019, na sklenené črievičky by ani nepomyslela. Pár pohodlných tenisiek by mala na domáce práce, druhým by zasa ohúrila princa na plese. Áno, tenisky môžete skombinovať úplne s hocičím, dokonca aj s elegantnými alebo spoločenskými šatami. Vyberte si také, ktoré budú farebne ladiť, a vytvorte si vlastný druh športovej elegancie.

Niektorým z nás dokonca úplne postačia jedny. Ak nie ste zrovna fanúšičkou plných skriniek, vyberte si jeden univerzálny typ, ktorý skombinujete do fitka, ale aj na párty. V tomto prípade sú favoritom biele alebo čierne minimalistické tenisky.

3.           Uľahčíte si každodenné povinnosti

Každodenné povinnosti a činnosti, ktorým vďaka teniskám nevenujeme žiadnu pozornosť, môžu byť v nesprávnej obuvi hotové peklo. Prechádzanie po mačacích hlavách je na tenkých ihličkách naozaj umenie. Šoférovať na platformách chce rozhodne poriadnu dávku skúsenosti. A žena, ktorá v nevhodných topánkach uteká na autobus, je v meste úplne bežným výjavom.

Všetky tieto činnosti budú o 110 % jednoduchšie, keď ich skúsite v teniskách. Samozrejme nevravíme, že sa musíte podpätkov úplne vzdať. Pokiaľ vás však čaká dlhá chôdza alebo zdĺhavé státie v práci, zvoľte si topánky, v ktorých sa budete cítiť maximálne príjemne.