Ako každý rok, aj tento ste si zaručene dali aspoň jedno predsavzatie, však? Aj vy by ste rovnako ako my chceli viac cestovať, venovať viac času sebe samej či začať zdravo žiť? Podobné a iné pohnútky na zmenu máme počas celého roka, no prvý krok býva často tým hlavným kameňom úrazu. Nájdite si dôvody pre vaše novoročné predsavzatia – týchto 5 vecí vás zaručene nakopne ku zmene!

Začnite teniskami

Pohyb – dokonalý prostriedok nielen pre vaše fyzické zdravie, ale aj psychohygienu. Ak nepatríte k fanúšičkám fitness centier, stavte na pohyb v prírode! Začnite dlhými prechádzkami, a akonáhle prestanete po pár minútach lapať po dychu, vymeňte svoju vychádzkovú obuv za bežecké tenisky! Kúpu bežeckej obuvi určite neoľutujete. Tenisky sa už dávno prebojovali do našich každodenných outfitov, a dokonca nie je nič nevídané skombinovať ich aj k sukni či do vášho perfektného business looku.

Štýlovú obuv na vychádzky kúpite na TOPANKOVO.sk

Zdravo po celý deň

Preč sú tie časy, keď nám mamy balili na desiatu chlebík do servítky a na zapitie sme dostali sladkú vodu so sirupom. Dnes si množstvo rýchlych snackov dokážeme zakúpiť takmer vo všetkých potravinách – a čo je najlepšie, ide to aj zdravo. Vedeli ste však, že vaša diéta často zlyhá práve preto, že telu nedodávame dostatok vitamínov alebo pijeme „prázdne kalórie“? Doprajte si poriadnu dávku vitamínov v praktickom balení a zvládnite tak aj ten najnáročnejší deň v práci, či poriadny tréning!

Povieme vám, že tieto švédske vitamínové vody VITAMIN WELL sa stali MUST HAVE kúskom našich kabeliek. A ako ste na tom vy?

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt vitamin well"

Funkčné nápoje VITAMIN WELLobohatené o vitamíny, minerály, ovocie i rastlinné extrakty. Sú nesýtené a sladené výhradne ovocným cukrom, fruktózou. Na Slovensku sú k dispozícii v siedmich rôznych variantoch a funkčnostiach. Priznáme sa, že aktuálne je naším najobľúbenejším variantom ich ZERO novinka, ktorú môžete piť úplne bez výčitiek.

Trávte viac času v prírode

To, čo bolo kedysi akousi samozrejmosťou, sa dnes stáva vzácnym luxusom. V práci trávime takmer celý deň a len málo z nás má možnosť mať svoj pomyselný office práve v prírode. Aj keď, pri predstave zelenej lúky plnej kvetov, so žblnkajúcim potôčikom a záplavou teplých slnečných lúčov sa zaručene cítite príjemne, však? A nie je to len váš pocit. To, že príroda je akýmsi všeliekom na naše nielen mentálne, ale aj fyzické zdravie, potvrdili aj vedci. Prečo by sme teda mali tráviť v prírode viac času?

  • Pobytom v prírode zlepšujete svoju pamäť
  • Zatočíte s únavou, depresiou či úzkosťou

Fenomén mentálnej únavy, keď sa aj po dokonalom spánku cítime vyčerpaní, sa v našej uponáhľanej spoločnosti vyskytuje čoraz častejšie. Vedci zistili, že na prinavrátenie mentálnej energie stačí ľuďom už len pohľad na fotografiu s krásami prírody. Tak ako s nami potom zatočí celý pobyt v prírode?

  • Pracujete na svojej dlhovekosti

Vedeli ste, že pobytom v prírode zlepšujete svoju imunitu, či dokonca znižujete krvný tlak? Bunková aktivita spojená s protinádorovými účinkami lesa podporuje správne fungovanie imunitného systému, a teda sa vaše telo lepšie bráni napríklad pred prechladnutím, chrípkou a inými infekciami. Popri všetkých pozitívnych vplyvoch prírody nás už neprekvapí dokonca ani fakt, že čas strávený v prírode znižuje krvný tlak.

Vyhraďte si čas na relax

Ak ste si mysleli, že únavu zaženiete iba dobrým spánkom, mýlili ste sa. Ľudský organizmus na svoje správne fungovanie potrebuje aj už spomínanú psychohygienu. Spravte si kúpeľ, prečítajte dobrú knihu, alebo si len tak vychutnajte chutnú kávu z pohodlia vášho domova. Dokonalý „loungewear“ pre čas vyhradený pre seba samú nájdete na TOPANKOVO.sk.

Elegantné pyžamko kúpite TU