Jar sa nezadržateľne blíži. Cítiť to nielen na počasí, ale aj naša nálada je s pribúdajúcimi slnečnými lúčmi lepšia a lepšia. S príchodom tohto obdobia má každá z nás chuť zaobstarať si do šatníka niečo nové, niečo trendy… Ktoré sú tie top kúsky, ktoré by na jar nemali v našej skrini chýbať?

  1. Koža, ekokoža, koženka

Tak ako je kožušina na ústupe, do popredia sa dostáva koža. A určite nehovoríme len o pravej! Z umelej kože sa dnes vyrábajú všetky kúsky odevov aj doplnkov. Bundy, nohavice, šaty, sukne, blúzky, čiapky… in sú akékoľvek strihy, či už puzdrové, áčkové, voľné, oversize… v čom sa cítite najlepšie, to si určite zaobstarajte! Materiál sa ľahko kombinuje. Nič nepokazíte s rifľovinou či pleteninou. Každý typ postavy si určite niečo vyberie.

2. Maxi šaty a sukne s kvetovanou potlačou

Šaty sú úplná klasika tohto obdobia. V minulých sezónach boli hitom zvieracie potlače. Tento rok je to však návrat ku kvetom. Vieme ich nosiť s teniskami, lodičkami, sandálkami… Samozrejme, jar je aj o chladnejších dňoch – vtedy hodíme na seba koženku, na nohy workery či „kovbojské“ čižmy, doplníme klobúkom a dokonalý „stajling“ je na svete. 🙂 Tento typ šiat však neodporúčame nízkym postavám, nakoľko môžu opticky uberať ešte pár centimetrov.

3. Kostým

V minulosti sme si pri pojme „kostým“ predstavili oblečenie, ktoré sa hodí len do práce alebo na pohovor. Dnes to je úplne inak! Nohavicový alebo sukňový… stačí si k nemu obuť tenisky, doplniť šiltovkou – a smelo na nákupy alebo na kávu s kamoškami. Momentálne sú v kurze oversize saká, ktoré vieme doplniť výrazným opaskom a sme trendy!

4. Transparentné kúsky

Tento trend sa drží na výslní už od jesene. Dokáže aj klasický kúsok, ako je napr. biely top, postaviť na vyššiu úroveň. Pre menej odvážne dámy obchody ponúkajú kúsky len s priehľadnými časťami odevu. Ak patríte do druhej skupiny, pokojne stavte napr. na transparentné blúzky, pod ktoré si oblečte už len zaujímavú spodnú bielizeň, a môžete vyraziť do ulíc. Musíme však podotknúť, že tento trend sa nehodí každej z nás. Štíhlejšie postavy, smelo do toho!

5. Volány

Volány, volány a ešte raz volány! Trend, ktorý v poslednej dobe upadal do zabudnutia, opäť hlási comeback, a to vo veľkom štýle. Na šatách, blúzkach… Volány na vzdušných materiáloch sú príjemné na nosenie nielen na jar, ale aj na leto. Milovníčky festivalov si určite prídu na svoje. Či už ste štíhla alebo máte plnšie tvary, hodia sa ktorejkoľvek z nás. Trend, ktorý by bol ženskejší, už asi neexistuje. 🙂

Ak ste sa nenašli ani v jednom bode, nevadí. Nabehnite do obchodov a vyberte si svoj trend na prichádzajúcu jar. Pretože len to, v čom sa cítite najlepšie, je pre vás to pravé! 🙂