Ruže sú červené, fialky modré… a každá žena by mala mať v šatníku aspoň jeden pár tenisiek. História týchto ikonických topánok siaha až do 18. storočia, kedy sa výrobcovia topánok v USA rozhodli, že je najvyšší čas nahradiť klasické kožené klopkačky niečím pohodlnejším. Aj vďaka tomu naše botníky dnes môžu zdobiť členkové tenisky, slip on či chunky tenisky. Áno, prevedení, tvarov či štýlov tenisiek je neúrekom. Otázka teda ostáva kam a ako nosiť biele tenisky, aby sme 100 % využili ich praktickosť a vyzerali k tomu aj za hviezdu.

Biele tenisky ako ich nepoznáte

Súčasný štýl tenisiek uzrel svetlo sveta až o pár desaťročí neskôr, no okamžite spôsobili revolúciu vo svete módy. Neboli iba obyčajným kúskom obuvi, stali sa doslova vyjadrením názorov, postojov a životného štýlu. Dnes ich niektoré ženy nosia takmer každý deň a nebránia sa ani extravagantnejším kombináciám, o ktorých sa ľuďom kedysi ani nesnívalo.

Najbežnejším a najpoužívanejším variantom sú biele tenisky. Za posledné sezóny sa vyšplhali na vrcholné priečky nadčasových kúskov, bez ktorých si nevieme predstaviť náš bežný outfit. Avšak, aj keď sa môže na prvý pohľad zdať, že na ladení bielych tenisiek sa nedá nič pokaziť, mnohé z nás stále tápajú a nevedia ako na to.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Ako vyčistiť biele tenisky

Mestský štýl s bielymi teniskami

Klasikou nikdy nič nepokazíte – ani v prípade tenisiek. Biele tenisky v kombinácii so širokými džínsamiležérnou blúzkou sú ideálnym mestským kombom. Nezabudnite na štýlovú crossbody kabelku a veľké slnečné okuliare.

Nebojte sa skombinovať biele tenisky s pánskymi prvkami

Pánsky strih je sexy ako nikdy predtým. Stačí iba vedieť, ako ho nosiť. Sako a nohavice rovného strihu skombinujte s čipkovaným braletom alebo priliehavým body. Dokonalú rovnováhu medzi mužskými a ženskými prvkami vytvoria tenisky, ktoré pôsobia nežne a dievčensky. Vítané sú zamatové stužky, trblietky alebo jemné vzory.

Zažiarte v teplákoch

Kedysi sme sa v teplákoch a mikine hanbili ísť aj smeti vyniesť. A ak sa to náhodou stalo, tíško sme tŕpli a nervózne sa obzerali okolo seba, či nás náhodou nevidí tá klebetná suseda, ktorá bude so všetkými rozoberať váš módny vkus.

Dnes sú tepláky a mikiny bežnou súčasťou našich každodenných outfitov a mnohé z nás by sa s nimi nerozlúčili ani pod hrozbou smrti. A viete, čo dokonale zapasuje k vašej štýlovej teplákovej súprave? Biele tenisky! Vsaďte na športové kúsky, ktoré dokonale dotvoria váš look. Pridajte basic tričko v bielej alebo šedej farbe a recept na dokonalý mestský outfit je na svete. Ak ste si až tak neobľúbili teplákové šialenstvo, nohavice môžete nahradiť nežnejšou variantnou, športovými šatami, ktoré vyzerajú o niečo ženskejšie.    

Biele tenisky a romantické šaty? Prečo nie!

Biele tenisky tvoria dokonalý pár s romantickými volánmi. Vybrať si môžete jednofarebné šaty alebo vsadiť na populárne vzory. Kvetmi, pásikmi a bodkami určite nič nepokazíte. Počas chladnejších dní pridajte klasickú čiernu koženku.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Ako kombinovať farby v oblečení? 

Netradičný svadobný outfit s bielymi teniskami

Myslíte si, že tenisky a spoločenské udalosti k sebe vôbec nepasujú? Tak to ste na veľkom omyle. Biele tenisky a spoločenské šaty tvoria dokonalý pár a sú spolu šťastné už niekoľko rokov. Tenisky sa v poslednej dobe stále častejšie objavujú aj na svadbách ako rebelská obuv nevesty. A my sme za všetkými desiatimi!