Vzhľad tmavých kruhov pod očami trápi nejednu z nás. Najčastejšími príčinami sú stres, nedostatok spánku, únava, ale aj nadmerná konzumácia kávy alebo alkoholu. Ako sa však zbaviť tmavých kruhov pod očami prirodzenou cestou? Nebojte sa, tmavým kruhom môžete predísť aj bez akéhokoľvek estetického zákroku. Stačí vám poznať týchto 5 jednoduchých domácich receptov, ktoré okamžite rozžiaria pokožku vašich očí.

1. Ochlaďte plátky uhorky

Uhorky na očiach pozná azda každý. Nejde však len o obľúbenú scénku z filmov, ale trik, ktorý naozaj funguje! Chladivé plátky uhorky sú obľúbené na rýchle oživenie očného okolia, pretože obsahujú antioxidanty a flavonoidy, ktoré pomáhajú pri začervenaní, opuchoch a podráždení. Položte plátok uhorky na každé oko približne na 30 minút a nechajte uhorku redukovať vaše kruhy pod očami.

2. Surové zemiaky na kruhy pod očami!

Možno to znie trochu divne, ale plátky surových zemiakov alebo nastrúhaný surový zemiak v skutočnosti funguje rovnako dobre ako uhorky – navyše zemiaky zostávajú chladné oveľa dlhšie. Surové zemiaky obsahujú prírodné látky, ktoré znižujú opuchy a vyrovnávajú tón pleti. Vyskúšajte sami a uvidíte!

Mohlo by vás tiež zaujímať: Domáca pleťová maska, ktorá nahradí drahé kozmetické produkty

3. Vyskúšajte vrecúška zeleného alebo čierneho čaju s kofeínom

Zelený a čierny čaj obsahuje látky, ktoré stimulujú krvný obeh v oblasti očí, napínajú pokožku a pomáhajú znižovať opuchy. (Preto aj niektoré očné krémy obsahujú kofeín!). Ako na to? Uvarte dve čajové vrecúška vo vode, ktoré po dovarení odložte a počkajte, kým úplne vychladnú. Potom si už len ľahnite, zatvorte oči a priložte si jedno vrecúško na každé oko na 15-30 minút. Výsledok budete mať zaručený!

4. Mlieko redukuje kruhy pod očami

Ďalším skvelý spôsob, ako napnúť pokožku pod očami je mlieko. Namočte dva vatové tampóny do bežného mlieka alebo sójového mlieka, vytlačte prebytočnú tekutinu a priložte si vatu na oči na 15 minút. Opláchnite a naneste hydratačný krém alebo opaľovací krém ako obvykle. Tento spôsob môžete aplikovať aj po odlíčení vášho denného make-upu.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Testovali sme: Kozmetika, ktorá vás úplne zbaví čiernych bodiek! 

5. Vaječné bielka vás zbavia kruhov pod očami

Vaječné bielka v surovom stave, napínajú a tonizujú jemnú oblasť pod očami tým, že stimulujú krvný obeh a znižujú zápal. Pomocou prstov alebo čistého štetca naneste tenkú vrstvu pod oči a nechajte pôsobiť 10 až 15 minút. Opláchnite a pokračujte vo svojej skincare / make-up rutine!

Nezabúdajte tiež na dostatočný príjem tekutín a plnohodnotný spánok. Pri redukcii kruhov pod očami buďte trpezlivé, pretože žiadne výsledky sa nedostavia bez pravidelnosti a disciplíny!