Milé dámy, aj vy patríte medzi tie, ktoré si niekedy pri pohľade na outfit inej ženy položia otázku: „Ako to robí, že v tom oblečení vyzerá úžasne, a pritom nemá postavu modelky?!“. Chceli by ste poznať ich tajomstvo? Radi vám ho pomôžeme odhaliť. Je to úplne jednoduché. Stačí sa držať zopár pravidiel a zaradíte sa medzi ne aj vy. 
Už sme vás oboznámili, že základom je správny výber spodnej bielizne. Naučili ste sa nosiť tričká s výstrihom do písmena V a tvarovať pás. S odhaľovaním trikov pokračujeme ďalej.

5. Predĺžte nohy

Čím dlhšie budú vaše nohy pôsobiť, tým budete štíhlejšia. Neznamená to však, že sa musíte vzdať obľúbených predĺžených blúzok, a vymeniť ich za krátke topy. Najmä ak sa urputne snažíte zamaskovať nejaký ten centimeter na brušku. Úplne postačí, pokiaľ:

  • siahnete po sukni alebo nohaviciach s vysokým pásom a skombinujete ich s voľnejšou blúzkou či tričkom,
  • oživíte svoj outfit kratším sakom alebo bundou a zvolíte topánky na vysokom podpätku (odporúčame ženám, ktorých problematické partie sú od pása hore),
  • si doprajete elegantný štýl pomocou predĺženého saka či dlhej vesty (neodporúčame veľmi nízkym ženám),
  • košele a blúzky s predĺženým strihom vzadu sú to pravé orechové, hlavne ak potrebujete zakryť široké boky a väčší zadoček. Spredu však nezabúdajte zakasať vrchnú časť odevu do nohavíc či sukne. Zabránite tak nechcenému efektu kratších nôh.

6. Tmavšie farby na problematické partie

Výrok „čierna zoštíhľuje“ je neodškriepiteľný fakt. Neznamená to však, že by ste mali chodiť odeté v čiernom od hlavy po päty. Vlastne to ani neodporúčame. Veľmi decentne a sviežo pôsobí, ak čiernu skombinujete so svetlou farbou. Bielou, pastelovou, alebo aj žiarivou.

Stačí sa držať jednej zásady: tmavé farby používame na problematické partie, svetlé na tie, ktoré môžeme zvýrazniť. Ak vás trápi väčšie bruško, zvoľte tmavú blúzku a svetlejšie nohavice. Naopak, pri snahe zoštíhliť stehná a boky voľte tmavú sukňu alebo nohavice a svetlý zvršok.

Pokiaľ sa vám zdá čierna až príliš tmavá, resp. ju chcete v lete nahradiť svetlejšími tónmi, pokojne siahnite po tmavých odtieňoch modrej, sivej, hnedej, zelenej, fialovej či bordovej.

7. Správne vzory na správnych miestach

Sú vzory vaša srdcovka? Potom nezabúdajte, že väčšina vzorov, a hlavne tých väčších, vás opticky rozšíri. Preto opatrne.
Používajte ich na kúskoch oblečenia, ktoré chcete zvýrazniť. Výnimkou sú zvislé pruhy, ktoré vás vizuálne predĺžia, a teda aj zoštíhlia. Čo v žiadnom prípade nie? Vodorovné pruhy na problematické partie.

8. Topánky na podpätku

Nech už dotvárajú dokonalý vzhľad vášho outfitu akékoľvek topánky, výška ich podpätku priamo vplýva na vašu postavu. Čím viac centimetrov vám pridajú, tým pôsobíte štíhlejšie.
Sú pre vás vysoké tenké ihličky nepredstaviteľné? Nič nie je stratené. Do karát vám nahráva aktuálny trend širokých podpätkov.

K sukni a telovým pančuškám vám jednoznačne odporúčame lodičky a sandálky v béžových, telových a púdrových odtieňoch. Topánky splynú s vašimi nohami, čím ich predĺžia a vy budete pôsobiť chudšie. Vyvarujte sa topánok s remienkom okolo členku, ktorých efekt je opačný. Vaše nohy výrazne skrátia.

Okrem týchto osvedčených rád nezabúdajte na silu správneho držania tela, doplnkov či vizáže. Nič vám neuberie zopár kíl tak rýchlo ako sebavedomý vzpriamený postoj.