Jemné pastelové farby sú často spájané s jarným a letným obdobím. Čas rozkvitajúcich kvetov, zobúdzajúcej sa prírody alebo intenzívnych slnečných lúčov si doslova pýta pastelovú ružovú, žltú alebo mentolovú.

Tieto odtiene sú pre mnohé z nás jednými z najobľúbenejších farieb. Preto nám je naozaj smutno, keď sa ich musíme počas jesene a zimy vzdať. Avšak, túto sezónu sme sa rozhodli urobiť farebnú revolúciu a neodložiť pastelové farby naspodok sezónnych kúskov. Nosiť ich môžete aj počas chladnejších dní, stačí vedieť, ako na to.

Pastelová vs. čierna

Je pravda, že pastelové farby si s typickým zimným odtieňom – čiernou – veľmi nerozumejú. Avšak kúsok v podobe čiernej kabelky alebo doplnkov predsa len znesú. Ak ale môžete čiernu nahradiť inou, neváhajte. K tomu vám skvele poslúži napríklad hnedá. Vyberte si svetrík v ťavej hnedej alebo béžovú kabelku, vďaka ktorým hravo zjemníte outfit. V našom článku ako kombinovať farby v oblečení môžete nájsť zopár ďalších tipov, ktoré farby spolu ladia a ktoré naopak nie.

Vrstvite a kombinujte

Čaro pastelových farieb je vo vrstvení a kombinovaní. Poriadne sa naobliekajte a vytvorte dokonalý farebný boom. Do jedného outfitu nakombinujte napríklad limetkovú, levanduľovú a bledoružovú. Look bude pôsobiť farebne, no nie rušivo.

 Nezabúdajte na najvýraznejšie prvky outfitu

Vybrali ste si svetrík, top, nohavice aj kabelku, a spokojná odchádzate z domu. Ale čo to… váš kabát a topánky sú úplne v inom odtieni. Veľmi bežnou chybou je, že ženy zabúdajú, že keď chcú ísť von, musia k outfitu ešte niečo pridať. Sústredia sa iba na to, v čom sa vidia doma pred zrkadlom, a taký „detail“ ako kabát alebo bunda im zničí celý look. Uistite sa preto, že všetky kúsky tvoria farebnú symbiózu. Naozaj všetky.

Béžový kabát