S prichádzajúcim teplom obmieňame aj náš šatník, ktorý potrebuje miesto na nové jarné kúsky. Neoddeliteľnou súčasťou každej jari sú tenisky. Farebné, vzorované, jednoduché, pastelové, krikľavé alebo metalické – vybrať si môžete akékoľvek! Ako však nosiť tenisky počas začínajúcej jari? Poradíme vám v tomto článku.

Zvoľte si správnu farbu a meteriál tenisiek

V jarných mesiacoch sú obľúbené svetlé farby ako biela, béžová, ružová a pastelové farby. Zvoľte si farbu, ktorá bude ladíť so zvyškom vašej outfitu. Taktiež nezabudnite aj na výber správneho materiálu. S príchodom jari môžu byť rána stále dosť chladné a vlhké, preto je dobré zvoliť tenisky vyrobené z materiálu, ktorý neprúdi vzduchom a chráni vaše nohy pred vlhkosťou. Napríklad kožené alebo semišové tenisky.

Ako a s čím nosiť tenisky?

Tenisky a šaty alebo sukňa idú dokopy ako nikdy predtým. Obuť si ich môžete do práce, ale aj na oslavu alebo párty. Je len na vás, aké kombinácie zvolíte. Ako ochrana pred chladom vám skvele poslúžia teplé pančuchy

Mohlo by vás tiež zaujímať: Ako vyčistiť biele tenisky

Športová elegancia

Tenisky v kombinácii s klasickými džínsami sú nesmrteľnou klasikou. Môžete ich zladiť s dlhým kabátom v tmavozelenej, horčicovej alebo tehlovej farbe. Dokonale zapasujú aj k zateplenej bombere alebo aktuálne veľmi obľúbenému kúsku oblečenia – trenčkotu.

Zvoľte si tenisky s netradičným dizajnom

Ak chcete v jarnom období vyniknúť, zvoľte si tenisky s netradičným dizajnom. Môžu to byť napríklad tenisky s kvetinovým vzorom, leopardím vzorom alebo tenisky s výraznými farbami.

Ponožky ako dominantný kúsok

Žiadne tenisky sa nezaobídu bez výrazných ponožiek. Vyberte si jednoduchý pár tenisiek, ktorý zladíte s vysokými výraznými ponožkami. Farebné a vzorované prevedenia okamžite vyjadria váš štýl a povahu. 

Mohlo by vás tiež zaujímať: Módne trendy jar/leto 2023 + outfitové inšpirácie na každý deň 

Ako nosiť tenisky na pánsky štýl

Tenisky v kombinácii s nohavicami a pánskou košeľou vytvoria nezabudnuteľný dojem. Pridajte tenký opasok a výrazné náušnice a užívajte si obdivné pohľady okolia.

V každom prípade pamätajte na to, že hlavným kritériom by malo byť vaše pohodlie. Vyberte si preto tenisky, ktoré vám budú dobre sedieť a vy sa budete cítiť pohodlne pri každej príležitosti.

Obrázkový zdroj: Pinterest