Hovorí sa, že ženy so sebou nebudú nikdy spokojné. Aj napriek tomu, že pri tomto výroku akčne krútime hlavou, každá z nás má niečo, čo by na sebe najradšej zmenila. Veľké ruky, hrubé lýtka či úzke plecia. Bohužiaľ, niektoré veci zmeniť nevieme, no môžeme sa s nimi vysporiadať aj inak. A to za pomoci vhodného oblečenia.

Ak vás trápi väčšie bruško, nemusíte sa v snahe zakryť ho zahaľovať do neforemných kúskov oblečenia, ktoré vá vôbec nepristanú. Prečítajte si tipy a triky, ktoré vám pomôžu zamaskovať tento problém štýlovo.

Voľnejšie tričká a tuniky

Vsaďte na voľnejšie tričká a tuniky, ktoré skvele zakryjú nedostatky. Dbajte však na to, aby ste si vyberali kúsky v správnej veľkosti. Voľné tričká a tuniky rozhodne neznamenajú o dve-tri čísla väčšie kúsky. Väčšími číslami by ste docielili iba to, že by ste vyzerali ako strašiak do maku.

Zamerajte sa preto hlavne na strih. Voľnejšie strihy správnej veľkosti sú ideálnou alternatívou. Vyskúšať môžete aj oversize oblečenie, no takisto si dajte pozor na to, aby vám pekne sedelo.

Áčkový strih šiat a sukní

Typ šiat a sukní, ktorý nápadne pripomína písmeno A, ovládol ženské šatníky už pred pár rokmi. Pokiaľ tento trendy strih ešte nemáte, okamžite sa vyberte na nákupy. Šaty a sukne, ktoré sú v páse zúžené a dolu rozšírené hravo zakryjú nejaké to kilo navyše.

Vertikálne pásiky

Pásiky sú takisto skvelým pomocníkom, avšak iba vtedy, keď sú vertikálne. Zvislé pásiky predĺžia nohy, trup a opticky vás zoštíhlia. Je len na vás, či si vyberiete kontrastné kombinácie, ako napríklad ružovú a zelenú alebo čierno-bielu klasiku.

Zvýraznite inú časť tela

Zamerajte pozornosť okolia na inú časť tela. Oblečte si napríklad vzorovanú blúzku a zvýraznite dekolt. Zaujímavými rukávmi presmerujte pohľady na vaše plecia a ruky. Výrazné topánky zasa upútajú na vaše nohy.