Trčia vám v skrini staré balerínky, ale neviete sa s nimi rozlúčiť? Určite nie ste jediná, ktorá nevie svojmu starému kúsku povedať „zbohom“. Skúsime nájsť spolu riešenie ako vdýchnuť starým balerínkam druhý život. Potrebovať však budeme kúsok šikovnosti a kreativity.

Farbiaci sprej

Farbiaci sprej na topánky je najjednoduchšou voľbou ako vynoviť staré topánky. Dnes na trhu možno dostať kvalitné prípravky, ktoré hravo dodajú starým balerínkam druhý dych. Rovnomerne zafarbia ako kožené tak aj koženkové topánky, prípadne zakryjú ošúchané miesta či prípadné škvrny.

Ak sa rozhodnete siahnuť po tejto, farbiacej alternatíve, možnosti máte prakticky neobmedzené. Zvoliť môžete buď jeden odtieň a balerínky zafarbiť jednoliato, alebo zvoliť kombináciu farieb. V prípade, že sa rozhodnete ísť do viacerých farieb, vždy je potrebné dodržiavať postup. Najprv si zvoľte základnú farbu, ktorú nanesiete ako prvú. Až po následnom zaschnutí môžete sprejom aplikovať druhý prípadne tretí odtieň. Ten môžete nanášať na jednotlivé miesta pomocou pásky, s ktorou si ohraničíte farebné miesta alebo budete striekať priamo na predom určené miesto. Pri tejto možnosti musíte rátať s tým, že je len malá pravdepodobnosť, že sa vám podarí farebne nastriekať obe topánky rovnako. Na druhej strane, práve tento nerovnomerný kontrast medzi topánkami môže vaším starým balerínkam vdýchnuť nový život.

Farby na textil aj kožu

Ak vás predošlá farebná možnosť oslovila, no pred očami máte predstavu konkrétneho dizajnu, môžete siahnuť po špeciálnych farbách na textil či kožu alebo koženku, s ktorými si s pomocou štetcov vykúzlite svoje vysnívané balerínky, či tenisky. Takéto farby nájdete buď v kreatívnych predajniach alebo v e-shopoch.

Ozdobné kamienky

Kamienky, kvetinky, srdiečka, aj rockerské pichliače. Výber je takmer nekonečný a umožní vám realizovať svoje najkreatívnejšie túžby. Zakúpite ich takmer v každej galantérií aj na internete. Často bývajú samolepiace, no pre dlhodobí efekt radíme zakúpiť kvalitné lepidlo, ktorým dané ozdoby pripevníte. Na aplikáciu kamienkov na textil existuje aj špeciálny aplikátor, no ak ide  jednorazovú záležitosť, je ekonomickejšie siahnuť po sekundovom lepidle.

Ozdobné spony

Ozdobné spony sú najjednoduchšou a najmenej invazívnou voľbou ako vdýchnuť nový život starým balerínkam. A nielen tým. Pokojne nimi môžete jeden deň ozdobiť lodičky a na druhý deň ich použiť na jednoduchých balerínkach. Fungujú na klasické klipsne, ktorými ich na topánku upevníte a zasa zložíte. Pár rokov dozadu sa tešili veľkej obľube a boli ich plné obchody s bižutériou. Dnes možno budete hľadať o niečo dlhšie, ale oplatí sa mať takúto vychytávku doma. Vaše staré balerínky sa vám za túto druhú šancu na život poďakujú.