Balerínky sú podceňovaným kúskom, na ktorý sa tak trochu v posledných sezónach pozabudlo. Sú však klasikou, ktorá sa vždy dokáže vrátiť na scénu. Tak ako aj elegantné lodičky, ktoré sú must have kúskom v každom šatníku. Vysoké podpätky však nie sú pohodlné pri každodennom nosení a veľa z nás vsadí radšej na pohodlnú chôdzu. Okrem espadrilliek, mokasíniek a tenisiek taktiež aj v podobe baleríniek. A tento rok prichádzajú aj v nových podobách.

Všeobecným pravidlom je, že čím originálnejšie a farebnejšie balerínky zvolíte, tým lepšie. Nevyberajte si vždy iba nudné neutrálne odtiene. Na jar a v lete sa nosia farby. Vhodne a príjemne zladeným farebným outfitom nie len zaujmete na míle ďaleko, ale aj rozradostníte ostatným deň.

Must have kúsok

Poznáte slingback baleríny? Ide o vylepšenie obyčajných balerín otvorenou pätou, ostrejšou špičkou a nenápadným opätkom. Otvorená päta ich robí viac priedušné a predĺžená ostrejšia špička dodáva strihu pohodlnosť. Túto sezónu ich musíte mať v šatníku, pretože nie len že perfektne ladia k letným šatám, ale tiež aj k boyfriend džínam a celkovému výzoru dodajú ten správny šmrnc.  

Outfit do mesta

Balerínky s ostrejšou špičkoupohodlným strihom sú vhodné na prechádzku do mesta a aj do prírody. Stačí ich doplniť zaujímavou farebne zladenou kabelkou.

Pre nízke dámy

Nie je pravdou, že balerínky sa hodia iba vysokým a stredne vysokým postavám. Ak máte nízku postavu stačí iba vedieť s čím ich môžete kombinovať a máte vyhraté. Rozhodne odporúčame baleríny kombinovať k legínam, úzkym jeansom alebo krátkej sukni. Kombinácie ktorým by ste sa mali vyhnúť sú balerínky s príliš dlhými nohavicami alebo dlhými rovnými sukňami.