Stužková, stužková slávnosť alebo maturitný ples. Špeciálna udalosť zakončenia strednej školy, ktorá si rozhodne zaslúži, aby ste na nej zažiarili. Nie je to len obyčajný večer, je to niečo, na čo budete spomínať celý svoj život. Ako si však vybrať šaty na stužkovú, aby ste sa cítili ako kráľovná večera? Zostavili sme si pre vás niekoľko tipov a trikov, ktoré vám pomôžu vybrať si dokonalé a neprehliadnuteľné šaty na stužkovú presne pre vás!

Vyberte si šaty na stužkovú, ktoré vyjadria vašu individualitu

Nemá zmysel ísť do štýlu šiat len ​​preto, že je to práve teraz trendy alebo sa to páči vašim priateľom, ak sa v nich budete celú noc cítiť nepríjemne. Existuje niekoľko šiat, ktoré vám pomôžu vyjadriť vašu osobnosť. Napríklad flitrové šaty sú dobrou voľbou, ak ste trendy alebo máte temperamentnú osobnosť a chcete vyniknúť. Naopak pre jemne sexi vzhľad sa rozhodnite pre saténové šaty, ktoré sú pohodlné a nositeľné, no zároveň luxusné a očarujúce. Hlavne si vyberte šaty, ktoré sa vám páčia, prípadne si ich budete môcť obliecť na ďalšie spoločenské udalosti.

Akú farbu šiat na stužkovú si vybrať, aby ste zažiarili?

Ideálna farba šiat je naozaj dôležitý faktor, pretože ak si vyberiete zle, môže to úplne zničiť celý váš vzhľad. Ak si nie ste istá, akú farbu zvoliť, zamyslite sa nad odtieňom vašej pleti.
Ak máte tmavý tón pleti, vyberte si výrazné farby ako smaragdovo zelenú alebo pastely. Pri svetlom tóne pleti odporúčame pastelové farby, ako napríklad modrá, baby ružová či mätovo zelená. Ak je váš odtieň pokožky niečo medzi tmavým a svetlým tónom, najlepšie budete vyzerať v zemitých tónoch a metalíze. Vyhnúť sa odporúčame snáď len bielym šatám, ktoré sa všeobecne hodia skôr pre nevesty.

Vyberte si správny strih šiat, ktorý pristane vášmu typu postavy

Šaty musia byť pohodlné a lichotivé, takže si nájdite čas skúšaním rôznych štýlov, kým nenájdete ten dokonalý. Berte do úvahy aj typ vašej postavy. Dnes už existuje množstvo strihov, ktoré zvýraznia vaše prednosti alebo naopak, zakryjú to, čo by mali.

Ak máte chlapčenskú postavu, siahnite po šatách so splývavou sukňou, ktoré vám pekne zvýraznia pás a vašu siluetu. Ak ste menšieho vzrastu vyberte si šaty s rozparkom, ktoré vás opticky predĺžia. Splývavé šaty vyzerajú dobre pri plných krivkách, pretože vám pekne zvýraznia pás. Vždy si však vyberajte taký strih šiat, ktorý vám vyhovuje a v ktorom sa cítite sebavedome.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Ako zladiť topánky k plesovým šatám

Vybrať si krátke alebo dlhé šaty na stužkovú?

Keby sme si túto otázku položili v minulosti odpoveď by bola jednoznačne dlhé šaty! Dnes je etiketa trošku liberálnejšia a môžete si vyberať z rôznych dĺžkoch. Výborne budete vyzerať v krátkych šatách ale aj v dlhých šatách, prípadne si môžete obliecť aj pekný top so sukňou. Šaty by vám mali najmä dobre sedieť a nemali by vám nikde odstávať. Je to predsa váš veľký deň!

Nezabudnite na doplnky, ktoré dokonalo podčiarknu vaše šaty na stužkovú

Keď nájdete tie správne šaty, vyberte si k nim vhodné doplnky. Ak ste si vybrali šaty s množstvom čipky, zvoľte šperky jednoduché a elegantné. Minimalistický náhrdelník a malé napichovacie náušnice budú tou správnou voľbou. Naopak, ak sú vaše šaty celkom jednoduché a čisté, máte viac priestoru vyhrať sa s doplnkami. Siahnite po väčších náušniciach a náhrdelníku, ktorý doplní váš dekolt.

Topánky na stužkovú si vezmite také, ktoré vám zaistia komfort po celý večer. Vhodné sú lodičky alebo sandálky na opätku, ktoré môžete, alebo nemusíte zladiť s kabelkou. Dôležitý je predovšetkým celkový dojem a súhra medzi šatami a doplnkami.

Kúpa šiat nie je záležitosťou, ktorú vybavíte behom pár minút. Bez ohľadu na to, ako veľmi ste zaneprázdnené nájdite si čas na výber tých správnych s dostatočným predstihom. Na záver ešte jeden malý tip od nás. Myslite na výber správnej spodnej bielizne pod vaše šaty. V tomto článku vám poradíme ako na to: Bielizeň pod plesové šaty.