Vidieť na ulici ženu s červeným rúžom už nie je nič výnimočné. No, natrafiť na takú, ktorej by rúž pristal, je naozaj umenie. Možno si v duchu poviete, že čo je teda tak ťažké na kombinovaní obyčajnej červenej farby. Avšak, aby bolo spojenie rúžu a oblečenia dokonalé, musíte dodržovať niekoľko pravidiel.

Ako si vybrať červený rúž?

Pri kúpe červeného rúžu nesiahajte hneď po prvom odtieni. Teplota a farba závisí od vášho tónu pleti, farby vlasov a štýlu, ktorý preferujete. Rozdiel je naozaj poznať – snehulienkam perfektne zapasujú chladné odtiene a letné typy budú zasa vyzerať perfektne v teplejších odtieňoch. Zlatou strednou cestou je sýta červená, ktorá sa hodí väčšine žien.

Kam nosiť červený rúž?

Ak si myslíte, že červená na vašich perách je výsadou formálnych udalostí a večerných akcií, ste na veľkom omyle. Výrazný rúž si môžete dovoliť aj na každodenné nosenie. Výsledok závisí od zbytku líčenia a od toho, ako ho skombinujete.

Pokiaľ chcete rúž nosiť napríklad do školy alebo do práce, vyhnite sa výrazným očiam. Ostatné časti tváre by nemali byť nijako zvýraznené, aby sa farby medzi sebou nebili. Pridať môžete ležérne džínsy alebo šaty v kontrastnom odtieni béžovej, bielej alebo staroružovej.

Ako zladiť červený rúž

Odtiene červenej, ktoré výrazne zasahujú do sýto oranžova sa hodia ku čierno-bielej klasike alebo k all black či all white outfitu. Vyniknú aj pri jarných odtieňoch, ako napríklad žltá, koralová, oranžová, ružová alebo bledomodrá.

Sýta červená tvorí perfektnú kombináciu s čiernou a bielou. Skvele zapasuje aj k bledoružovej, sivej, smaragdovozelenej, fialovej alebo hnedej farbe.

Tmavočervená alebo bordová je vhodná k zemitým odtieňom. Vybrať si môžete outfit ladený do tmavohnedej, olivovozelenej, krémovej alebo okrovej.