Hľadáte ideálny šperk? Výber vhodného doplnku závisí nielen od toho, na akú udalosť sa chystáte či aký máte štýl obliekania, ale aj od tónu pleti a farby vlasov. Práve odtieň vašich vlasov je často najsilnejším vodidlom, podľa ktorého zistíte, čo sa vám hodí a čo nie.

Doplnky vhodné pre blondínky

Blonďavé krásky si môžu dovoliť takmer akýkoľvek typ šperku. Vďaka tomu, že svetlé odtiene nie sú až také dominantné, vynikne každá veľkosť a farba. Červené, purpurové, modré, zelené alebo tyrkysové farby vytvoria dokonalý kontrast s blond vlasmi. Veľmi pekne ukáže aj žltá a staroružová.

Doplnky vhodné  pre ryšavky

Ohnivovláskam pristanú zemité odtiene, ktoré zjemnia ryšavú farbu ich koruny krásy. Fialové a  smaragdové náušnice, zlatohnedý náhrdelník či náramok v žltých odtieňoch sú ideálnym doplnkom, v ktorom vyniknete.

Doplnky vhodné pre brunetky

Na hnedovlásky čaká široká škála farebných doplnkov. Vďaka univerzálnej farbe budú vyzerať úžasne vo všetkom, po čom siahnu. Vyberte si napríklad výrazné červené doplnky alebo nenápadné zlaté a strieborné šperky. Dajte si však pozor na ozdoby v hnedej farbe, mohli by s vlasmi splývať.

Doplnky vhodné pre čiernovlásky

Čiernovlásky najviac vyniknú v žiarivých odtieňoch. Výrazná modrá, krvavočervená, sýta zelená alebo odvážna oranžová – to všetko zaručí, že z vás ostatní nespustia oči. Vyhnite sa tlmeným a tmavým farbám, ktoré by v kombinácii s vašimi vlasmi zanikli.

Netradičné farby vlasov

Žienky s netradičnými odtieňmi vlasov, ako sú napríklad ružová, modrá alebo zelená, si môžu vybrať doplnky, ktoré budú s ich kaderami kontrastovať. K neobvyklým farbám sa hodia aj klasické zlaté alebo strieborné šperky.