Nový rok nám otvára novú plesovú sezónu a našou úlohou je vyzerať naozaj perfektne. Neoddeliteľnou súčasťou každého plesového outfitu sú pančuchy. Ak sa troška zaujímate o etiketu, určite viete, že bez nich by ste sa dopustili zásadného prehrešku. Ako si však vybrať tie správne pančuchy pod plesové šaty a nespôsobiť si žiadne „faux pa“? Poradíme vám v tomto článku.

Akú farbu pančúch pod plesové šaty vybrať?

Pri výbere pančúch si dajte záležať na farbe. Zvoliť môžete čierne, ale aj telové kúsky. Čierne sú vhodné k tmavším šatám a topánkam v čiernej, tmavomodrej alebo tmavofialovej farbe. Pri telových poriadne zvážte výber odtieňa – mal by splývať s vašou farbou pokožky.

Topánky s otvorenou špičkou – Aké pančuchy si vybrať?

Ak máte topánky s otvorenou špičkou, vyberte si čo najtenšie pančušky. Špička v takomto prípade nebude viditeľná. Avšak najlepším riešiením sú silónky bez špičky. Vďaka nim si svoje milované črievičky užiť naplno a pretancovať v nich celú noc. Uzatvorené lodičky môžete doplniť hrubšími pančuchami, ktoré perfektne vytvarujú vašu postavu.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Ako zladiť topánky k plesovým šatám? 

Pančuchy pod plesové šaty – Na čo si dať pozor?

V každom prípade však dbajte na správnu veľkosť. Pančuchy / silónky vás nemôžu škrtiť, a ak patríte medzi vyššie ženy, uistite sa, že sú dostatočne dlhé. Najdôležitejšie je, aby ste sa na plese cítili maximálne pohodlne a príjemne.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Bielizeň pod plesové šaty 

Tip od nás: tvarujúce pančuchy

Na záver tu máme pre vás ešte jeden extra tip. Spoločenské udalosti ako napríklad ples, si žiada, aby ste vo svojich šatách vyzerali čo najlepšie. Preto nie je nič zlé na tom, pomôcť si. Skvelým pomocníkom je tvarujúca / sťahovacia bielizeň, alebo tiež tvarujúce pančuchy, ktoré vám vykúzlia zvodné krivky na počkanie. Skvelú tvarujúcu bielizeň spolu s pančuškami nájdete na stránke saxana.sk