Luxusný a elegantný vzhľad už dávno nie je len otázkou peňazí. Kedysi možno platilo pravidlo „čím drahšie, tým lepšie“, no dnes už za exkluzívny vzhľad nemusíte utratiť polročný príjem. Za úspechom vkusného outfitu nestojí jeho cena, ale pár módnych trikov a šikovné plánovanie.

Ak aj vy túžite vniesť do svojho šatníka troška „milionárskeho vetra“, prečítajte si rady, ktoré vám s tým pomôžu. Ako sa oblieka úspešná žena?

Uprednostňujte kvalitu pred kvantitou

Na jednej strane túžime mať veľa vecí, no preplnený šatník nie je žiadna sranda. Mnoho žien nakupuje zbytočne veľa nekvalitných kúskov, ktoré po pár použitiach aj tak poputujú do koša. Škriabu, roztiahnu sa v práčke alebo vyblednú po pár noseniach. Zamerajte sa namiesto toho na kvalitu. Nájdite materiály, ktoré sú vám príjemné na dotyk a lichotia vašej postave.

Ak nechápete, prečo na materiáli tak záleží, skúste si porovnať len obyčajné tričko. V kvalitnom tričku sa cítite príjemne a nespotíte sa, aj keď ho máte na sebe celý deň. Je detailne spracované a nemusíte sa báť, že by vám niekde trčali zbytočné nitky alebo by jednotlivé časti neboli dobre zošité. V takomto perfektnom kúsku budete aj vy vyzerať ako z obálky časopisu.

Čisté línie a zaujímavé spracovanie

Elegancia je postavená na čistých líniách. Vyberajte si oblečenie, ktoré zaujme strihom a spracovaním. Outfit môže pôsobiť aj dizajnérsky, nezáleží na tom, že nejde o žiadnu svetoznámu značku.

Pokiaľ sa rozhodnete pre ladenie vzorov, štýlov alebo materiálov, buďte opatrná. Look nesmie byť prekombinovaný a pôsobiť tak, ako keby ste na seba dali všetko, čo ste našli v skrini. Namiesto toho si vyberte jeden dominantný kúsok, ktorý bude tvoriť gro vášho outfitu.

Šaty a lodičky

Džínsy a tenisky sú rozhodne super, no niektoré príležitosti si vyžadujú nahodiť sa. Eleganciu docielite za pomoci šiat a lodičiek, ktoré podčiarknu ženskosť a zvýraznia vaše prednosti. Vhodnou alternatívou sú napríklad puzdrové alebo zavinovacie šaty a stredne vysoké podpätky.

Dajte si pozor na farby

Kendall síce v neónovej vyzerá božsky, no na nás, bežných ženách, to až tak elegantne nepôsobí. Vašimi najlepšími priateľmi sú neutrálne farby ako napríklad čierna, biela, sivá, smotanová, telová alebo krémová. Môžete ich kombinovať s tmavozelenou, hnedou, vínovočervenou alebo tmavomodrou.

Dolaďte to doplnkami

Videli ste už úspešnú ženu bez malých náušníc alebo vkusných hodiniek? Ani my nie! Doplnky perfektne oživia outfit a pridajú vám nádych jemnosti a luxusu. Voľba je len na vás – akceptuje sa všetko od gumičky do vlasov až po vkusný prstienok.