Väčšina žien sa pri výbere vhodného outfitu na ples zameriava primárne na šaty. Dajú si záležať na vhodnej farbe a perfektnom strihu, ale zabúdajú na topánky. Aj keď máte pocit, že v šatách po zem si vaše narýchlo vybrané topánky nikto nevšimne, ste na veľkom omyle. Plesová obuv je maximálne viditeľná, nesiahnite preto po prvej možnosti, ale namiesto toho kombinujte zmyselne. Aby ste vedeli ako správne zladiť topánky k plesovým šatám sme si pre vás pripravili zopár tipov, ktoré vám zaručene uľahčia vaše rozhodovanie!

Pravidlo číslo 1: Čierne plesové topánky nie sú vždy tá najlepšia voľba

Čierne topánky nie sú vždy úplne univerzálne, k niektorým šatám jednoducho nepatria. Ak máte napríklad tyrkysové, bledomodré, staroružové alebo jasno červené šaty, lepšiou alternatívou sú topánky sivej alebo béžovej farby. Čierna by v tomto prípade pôsobila príliš rušivo a zničila by jemnosť a ženskosť outfitu. Táto farba vynikne v prípade zlatých, strieborných, smaragdovozelných, tmavomodrých a vínovočervených šiat.

Pravidlo číslo 2: Topánky a šaty nemusia byť v rovnakom odtieni farieb

Výber topánok a šiat môžete postaviť na rovnakom farebnom odtieni. Pokiaľ máte napríklad zelené šaty, topánky a kabelka môžu byť v jemnejšom odtieni zelenej. Ďalšou možnosťou je kombinovanie na základe jedného výrazného prvku. Strieborné šaty hravo doplníte striebornými alebo šedými topánkami. Pamätajte si, že topánky nemusia byť za každých okolností v rovnakom odtieni ako sú vaše plesové šaty. Ak máte chuť experimentovať, topánky sú tá správna cesta!

Mohlo by vás zaujímať: Ako si vybrať šaty na stužkovú?

Pravidlo číslo 3: Nebojte sa odvážnych farebných kombinácií

Nebojte sa ukázať kúsok odvahy a fantázie. Oblečte sa do odvážnych farebných kombinácií, vďaka ktorým budete zapamätateľná. Dbajte však na to, aby sa farby medzi sebou nebili. Zladiť môžete napríklad staroružovú a tmavomodrú, zelenú a fialovú, alebo oranžovú a fľaškovú zelenú.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Ako vybrať pančuchy pod plesové šaty?

Ktoré farby topánok a plesových šiat spolu ladia?

S takmer neobmedzenými štýlmi a farbami topánok si veľakrát nevieme vybrať. Nesprávny výber môže rozbiť a zatieniť celý váš outfit, a to nemôžeme dopustiť. Pripravili sme si pre vás správne farebné kombinácie, aby ste vedeli, ktoré topánky kombinovať k tým správnym plesovým šatám.

Viac o tom, ktoré farby spolu ladia sa dočítate v našom článku: Ako kombinovať farby v oblečení