Väčšina žien sa pri výbere vhodného outfitu na ples zameriava primárne na šaty. Dajú si záležať na trendoch, vhodnej farbe a perfektnom strihu, ktorý zvýrazní ich postavu. Čomu sa však venujú menej, je kombinovanie s topánkami.

Topánky na ples zohrávajú veľmi dôležitú úlohu. Aj keď máte pocit, že v šatách po zem si vaše narýchlo vybrané topánky nikto nevšimne, ste na veľkom omyle. Plesová obuv je maximálne viditeľná a pokiaľ ju nezladíte správne, môžete sa dopustiť skutočného módneho zločinu.

Pripravili sme pre vás tipy a triky, ako na ladenie topánok a šiat. Nesiahnite preto hneď po prvej možnosti, ale namiesto toho kombinujte premyslene.

Pravidlo číslo 1: Čierna nie je vždy tá najlepšia voľba

Čierne topánky nie sú vždy úplne univerzálne, k niektorým šatám jednoducho nepatria. Ak máte napríklad tyrkysové, bledomodré, staroružové alebo jasno červené šaty, lepšiou alternatívou je krémová alebo sivá. Čierna by v tomto prípade pôsobila príliš rušivo a zničila by jemnosť a ženskosť outfitu. Táto farba vynikne v prípade zlatých, strieborných, smaragdovozelných, tmavomodrých a vínovočervených šiat.

Pravidlo číslo 2: Topánky a šaty nemusia byť v rovnakom odtieni

Výber topánok a šiat môžete postaviť na rovnakom farebnom odtieni. Pokiaľ máte napríklad zelené šaty, topánky a kabelka môžu byť v jemnejšom odtieni zelenej. Ďalšou možnosťou je kombinovanie na základe jedného výrazného prvku. Šaty so striebornou aplikáciou hravo doplníte striebornými alebo šedými topánkami.

Pravidlo číslo 3: Nebojte sa odvážnych farebných kombinácií

Nebojte sa ukázať kúsok odvahy a fantázie. Oblečte sa do odvážnych farebných kombinácií, vďaka ktorým budete zapamätateľná. Dbajte však na to, aby sa farby medzi sebou nebili. Zladiť môžete napríklad staroružovú a tmavomodrú, zelenú a fialovú, alebo oranžovú a fľaškovú zelenú.

Ktoré farby spolu ladia?

Zlaté topánky – čierna, biela, modrá, smaragdovozelená

Strieborné topánky – biela, čierna, indigo, fialová, sivá

Čierne topánky – rubínová, biela, tmavomodrá, nude

Krémové topánky – zemité farby, červená, oranžová, zlatá, žltá

Červené topánky – červená, biela, ružová, námornícka modrá, krémová

Fialové topánky – zelená, ružová, krémová, modrá, hnedá

Zelené topánky – hnedá, žltá, modrá, krémová, horčicová, škoricová

Biele topánky – ružová, čierna, červená, zlatá