Každá žena chce byť na spoločenskej udalosti oblečená tak, aby sa za ňou ostatní otáčali. Je však rozdiel, či to bude s obdivom, alebo pohoršením. Nechajte si poradiť, aké šaty a topánky sú tie pravé pre dress code Black tie!

Šaty v téme Black tie

Ideálne sú šaty, ktoré budú „zametať podlahu“. Chápete správne, mali by byť dlhé až po zem. Takisto majú byť z materiálu, ktorý je vhodný na slávnostnú udalosť. Môže to byť zamat, šifón, hodváb alebo čipka. Zvoliť si môžete aj kratšie spoločenské šaty, ale to iba v prípade, ak je hostiteľ menej formálny. Dnes už sú veľmi moderné aj dvojdielne kúsky. Skúste skombinovať čipkovaný top a k nemu hladkú hodvábnu sukňu až po zem.

Čo sa týka farieb, nemusíte sa držať výhradne čiernej, aj keď touto farbou v prípade Black tie dress code, nikdy nič nepokazíte. Pozor, šaty v žiadnom prípade nesmú mať dĺžku nad koleno. Pôsobili by ste vulgárne a nevhodne. Taktiež platí „menej je viac“, takže ak zvolíte holý chrbát, zabudnite na odhalené stehno a naopak.

Mohlo by vás zaujímať: Ako kombinovať farby v oblečení

Vybrať si sandále či lodičky?

V tomto prípade Black tie dress code sa nemusíte ničoho striktne držať. Je len na vašom uvážení, či sa budete lepšie cítiť v lodičkách s ultra tenkým podpätkom, alebo si obujete trblietavé sandálky. Ak nie ste zvyknutá na vysoké topánky, pokojne zvoľte obuv so širokým opätkom. Máme pre vás ešte malý tip. Ak máte plnú skriňu lodičiek a nechcete si kupovať nové, stačí, ak váš obľúbený kúsok doplníte o trblietavú aplikáciu.

Pred akciou si preverte, po akom povrchu sa budete pohybovať. Nechcete predsa, aby sa vám ihličky zapichovali do trávnika. Veľkým prešľapom na akejkoľvek udalosti je tancovať bosá. To si nechajte na doma, alebo na after párty vo veľmi úzkom kruhu priateľov.

Mohlo by váš tiež zaujímať: Ako zladiť topánky k plesovým šatám? 

Nezabudnite na správne doplnky!

Ak máte jednoduché šaty, môžete si dať výrazné šperky. Do výstrihu sa hodí štrasový náhrdelník, pokiaľ máte holý chrbát, dajte si pekné náušnice a náramok. Nekombinujte však všetko dohromady. Šperkom môže byť aj doplnok do vlasov. Kvety nechajte nevestám, vy radšej siahnite po čelenke alebo zaujímavej spone.

Dôležitou súčasťou celkového formal dress codu je aj kabelka. Na spoločenskú udalosť by ste nemali voliť veľké modely, ani kabelky, na ktorých sú nápisy. Ideálnou voľbou je listová kabelka do ruky, alebo menšia s ramienkom.

Dúfame, že vám náš článok pomohol pochopiť základné pravidlá Black tie dress codu, a aj to, pri akých príležitostiach sa nosí. Ak by ste sa chceli dozvedieť viac o dress code-och prečítajte náš článok na tému Formal dress code alebo aj o tom, aký je to Casual dress code.