Štvrtková noc (16.2.2022) v Bratislave patrila nadčasovým modelom a ikonickému štýlu talentovaného módneho dizajnéra Fera Mikloška. Publikum sa po dvoch rokoch dočkalo jedinečného vizuálneho zážitku, ktorým je Mikloško už dlhé roky povestný. Prehliadkou MIKLOSKO DRAMA opäť potvrdil svoju stabilnú pozíciu na slovenskej módnej scéne a my sme mohli byť jej súčasťou.

Najnovšia kolekcia priniesla flitre, perie, kožušiny, ale aj moderné siluety, ktoré boli vyvážené dramatickými lookmi zosobňujúcimi nevyslovené túžby dizajnéra. Kolekcia obsahovala aj veľa dojemných momentov a emócií, ktoré v divákoch vyvolávali silné pocitové reakcie, vrátane zimomriavok.

MIKLOSKO DRAMA v duchu sugestívnej drámy, vášne, túžby aj veľkolepej oslavy života

Samotná módna show DRAMA sa konala 16.02.2022 v historických priestoroch Dvorany Ministerstva kultúry Slovenskej republiky. Impozantným priestorom zneli tóny Bethovena, Verdiho a Wágnera, čo vytvorilo správnu atmosféru pre také emócie aké si módny návrhár predstavoval. Či už chcel Fero Mikloško vzbudiť pocity túžby, vášne, napätia alebo nepokoja, gradáciou sprievodnej hudby sa mu to dokonale podarilo. Dych vyrážajúci famózny záver dojal k slzám aj Fera Mikloška, ktorý svojou  tvorbou publikum fascinuje už vyše 26 rokov, a to od roku 1997.

Prvá časť módnej prehliadky

Poetiku temnoty podporila prvá časť prehliadky v čiernej a temnej farbe. Obsahovala 14 denných aj večerných spoločenských rób určených na špeciálne príležitosti. Modely doplnili čierne lodičky na platforme od nás a barety, ktoré boli pomyselnou čerešničkou na torte.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Módne trendy na rok 2023, ktoré ovládnu naše skrine! 

Druhá časť prehliadky MIKLOSKO DRAMA

Druhú časť prehliadky tvorili červené modely, z ktorých bolo cítiť teatrálnosť a sofistikované kombinácie výrazných vzorov a materiálov. Zahŕňala koktailové a denné šaty, kabáty, sukne a nohavice na voľný čas. Rovnako nechýbali ani topánky od nás vo výraznej fuchsiovej farbe.

Ako vznikala samotná prehliadka?

Dizajnér pri realizácii kolekcie spolupracoval so zahraničným výrobcom látok, ktorý je povestný vysokou kvalitou a tradíciou, vyrába ich už desiatky rokov a dodáva ich aj popredným svetovým značkám. Pri výrobe outfitov na prehliadku sa objavili rôzne moderné prevedenia čipiek, flitrov a strapcov, ale samozrejme boli použité aj látky typické pre večerné róby akými sú modal, cupro, či satén. Pred prehliadkou sa uskutočnil casting na výber modeliek, ktoré si vyberal sám módny návrhár Fero Mikloško. Na záver sa už len rozposlali pozvánky, doladili detaily a módna show na svetovej úrovni sa mohla začať!

Mohlo by vás tiež zaujímať: Ako kombinovať farby v oblečení

Lodičky na platforme nájdete na webe topankovo.sk dostupné vo viacerých farebných prevedeniach.

Na záver pár slov o módnej prehliadke od samotného Fera Mikloška: „Snažil som sa, aby v nadčasových modeloch bolo možno vnímať moje skutočné pocity a emócie, ktoré život za posledné dva roky priniesol. Chcel som, aby zákazníčky a ľudia, ktorí sledujú moju tvorbu, zažili výnimočnú prehliadku, a to tak, ako ešte nikdy predtým. Ako komplexný zážitok a zmysluplný celok. Zároveň som si dával záležať na kombinovateľnosti kúskov, aby ich dámy mohli využiť na denné i večerné nosenie pre rôzne príležitosti. Jedna vec je umelecký pohľad na kolekciu, druhý je ten praktický, snažil som sa ich prepojiť. Myslím si, že v tejto kolekcii si naozaj príde každý na svoje a nájde presne to, čo som tam skryl,“ priblížil dizajnér svoju kolekciu DRAMA.

Modely: Fero Mikloško – DRAMA
Vizáž: Tomáš Vida
Foto backstage: Jana Rajcova
Foto: Jena Šimková