Vyznať sa aspoň v základných dress code pravidlách určite nie je na škodu. Čo na seba v prípade casual dress code? Aký je rozdiel medzi Smart casual a Business casual? V tomto článku si vysvetlíme základné piliere jednotlivých dress code-ov, s ktorými sa stretávame v spoločnosti najčastejšie.

Casual dress code

Tento dress code je neformálny a v podstate tou najjednoduchšou voľbou po ktorej vždy siahneme. Ak od vás situácia tento dress code vyžaduje, znamená to, že sa máte obliecť tak, aby ste sa cítili príjemne. Zoberte si na seba teda to, v čom vám je jednoducho najlepšie. V prípade, že ste športový typ, bez výčitiek si oblečte legíny tenisky. Podstatný je pocit komfortu. Avšak aj tento osobitý štýl obliekania má svoje podkategórie, medzi ktoré patrí:

  • Casual alebo aj neformálny dress code
  • Dressy casual
  • Business casual
  • Smart casual

Poznáte dress code v štýle Dressy casual?

Dressy casual, alebo tiež Casual chic. Čo to presne znamená? Neformálny, no aj trocha štýlový look. Tento dress code dosiahnete veľmi jednoducho, pohrajte sa s doplnkami. Ak obľubujete rifletričko, pridajte k nim podpätky, sako alebo šatkuklobúk, či zaujímavú kabelku, a váš klasický dress code sa razom zmení na dressy casual. Pri tomto druhu dress code-u jednoducho klaďte dôraz na detaily.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Ako kombinovať farby v oblečení? 

Oblečte sa Smart casual

Tento dress code je v našich uliciach veľmi obľúbený, preto sme mu venovali osobitný článok: Oblečte sa smart casual. V skratke iba zhrnieme, že staviť na eleganciu sa v prípade smart casual dress codu určite oplatí.

Aké pravidlá platia pre Business casual?

Tento dress code je typický do kancelárie. Samozrejme, nie každé pracovisko je rovnaké. V každom prípade, staviť na elegantné nohavice, zaujímavú blúzku a jemné doplnky sa oplatí. Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že tento dress code pôsobí až príliš formálne, v skutočnosti, v závislosti od pozície, máte niekoľko možností, ako si svoj outfit osviežiť. Výrazný vzor košele, alebo naopak jednoduché oblečenie skombinované s výraznejšími doplnkami dokážu aj v tomto „konzervatívnom“ štýle vyznieť moderne a chic.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Black tie dress code pre ženy 

Nezabúdajte rozlišovať v štýle Business Casual a Business Formal, nakoľko je medzi nimi viacero podstatných rozdielov. Formal dress codu sme venovali osobitný článok, kde sa dozviete, že aj ten má svoje podkategórie a zásady.