Vyznať sa aspoň v základných dress code pravidlách určite nie je na škodu. Čo na seba v prípade casual dress code? Aký je rozdiel medzi Smart Casual Business casual dress code? V tomto článku si vysvetlíme základné piliere jednotlivých casual dress code-ov, s ktorými sa stretávame v spoločnosti najčastejšie.

Ležérna dámska obuv

Casual Dress code

S týmto druhom dress code-u sa stretávame asi najčastejšie. No aj tento osobitný štýl obliekania má svoje podkategórie:

  • Casual Dress Code alebo aj neformálny Dress Code
  • Dressy Casual Dress Code
  • Business Casual Dress Code
  • Smart Casual Dress Code

Casual Dress Code

Neformálny alebo aj ležérny dress code je v podstate tou najjednoduchšou voľbou. Ak od vás situácia tento dress code vyžaduje, znamená to, že sa máte obliecť tak, aby ste sa cítili príjemne. Zoberte si na seba teda to, v čom vám je jednoducho najlepšie. V prípade, že ste športový typ, bez výčitiek si oblečte legíny tenisky. Podstatný je pocit komfortu.

Štýlová karovaná bunda
Béžové tenisky
Rifľový overal
Kvetované tenisky

Dressy Casual Dress Code

Dressy casual, alebo tiež Casual chic. Čo to presne znamená? Neformálny, no aj trocha štýlový look. Tento dress code dosiahnete veľmi jednoducho, pohrajte sa s doplnkami. Ak obľubujete rifletričko, pridajte k nim podpätky, sako alebo šatkuklobúk, či zaujímavú kabelku, a váš casual dress code sa razom zmení na dressy casual. Pri tomto druhu dress code-u jednoducho klaďte dôraz na detaily.

Štýlová ľadvinka

Chic doplnok, okuliare

Smart Casual Dress Code

Tento dress code je v našich uliciach veľmi obľúbený, preto sme mu v minulosti venovali osobitný článok, ktorý nájdete TU. V skratke iba zhrnieme, že staviť na eleganciu sa v prípade smart casual dress code-u oplatí.

Nápaditý károvaný kostým

Business Casual Dress Code

Business casual dress code je štandardný dress code do kancelárie. Samozrejme, nie každé pracovisko je rovnaké. V každom prípade, staviť na elegantné nohavice, zaujímavú blúzkujemné doplnky sa oplatí.  Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že tento dress code pôsobí až príliš formálne, v skutočnosti, v závislosti od pozície, máte niekoľko možností, ako si svoj outfit osviežiť. Výrazný vzor košele, alebo naopak jednoduché oblečenie skombinované s výraznejšími doplnkami dokážu aj v tomto „konzervatívnom“ štýle vyznieť moderne a chic.

Elegantné šaty
Lodičky so zaujímavým detailom

Nezabúdajte rozlišovať Business Casual Business Formal dress code, nakoľko je medzi nimi viacero podstatných rozdielov. Formal dress code-u sme venovali osobitný článok TU, kde sa dozviete, že aj ten má svoje podkategórie a zásady.