Ženy sa delia na dve kategórie. V prvej sú tie, ktoré si môžu dať kdekoľvek a kedykoľvek neuveriteľne vysoké podpätky a pri každom kroku vyzerajú doslova famózne. Pri pohľade na ne máte pocit, že je úplne jedno, či idú po mačacích hlavách, tráve, alebo dokonca zdolávajú najvyšší vrchol sveta, na vysokých opätkoch to aj tak zvládnu úplne bez problémov. 

V druhej skupine sme my, ženy, ktoré sa takýmto ihličkám bránia zubami-nechtami, a keď sa aj pre ne rozhodnú, okamžite nastupuje nepohodlnosť, bolesť nôh a otlaky

Vysoké topánky však pôsobia elegantne a žensky a niektoré situácie si vyžadujú presne takýto typ obuvi. Čo robiť v prípade, že sa na vysoké podpätky necítite, no stále chcete vyzerať reprezentatívne? 

Lodičky na nízkom podpätku

Na naše veľké šťastie, lodičky na nízkom podpätku sú opäť IN. Sú pohodlné, príjemné a nedajú vašim nôžkam toľko zabrať. Pozitívne pôsobia na držanie tela a zelegantnia chôdzu. Vybrať si môžete lodičky s úzkou špičkou, ktoré predĺžia a zúžia nohu, alebo guľatú špičku, ktorá vynikne najmä v kombinácii s obtiahnutou sukňou alebo šatami. 

Platformy

Platformy síce nie sú vhodné na všetky formálne udalosti, no ak hľadáte iba obuv na párty alebo do baru, mali by byť vašou jednoznačnou voľbou. Tento typ topánok má veľké množstvo výhod. Vďaka platformám bude váš zadok pôsobiť guľatejšie a boky oblejšie, a navyše nebudete mať pri chôdzi žiadne problémy. 

Masívne podpätky

Ak to chcete predsa len skúsiť, vyberte si topánky na masívnejšom podpätku. Hrubé opätky vám pomôžu udržať stabilitu a zabránia tomu, aby ste sa pri chôdzi zachytávali do každej štrbinky.