Vianoce sú už o chvíľu tu a pokiaľ máte na pláne niečo iné ako trávenie času s blízkymi a jedenie koláčov, tak to okamžite to zrušte. Teda, pokiaľ nejde o vymýšľanie outfitu na špeciálny večer, keď sa stretnete s celou rodinou pri jednom stole. Outfit na Štedrý večer je minimálne rovnako dôležitý ako oblečenie na vianočnú párty. „Vyštramákovaní“ sú naozaj všetci od vnúčat až po babičky. Čo si však obliecť k štedrovečernému stolu. Poďme sa pozrieť na to, ako zostavíte dokonalý look, ktorým vyjadríte slávnostného ducha Vianoc.

Trblietky k štedrovečernému stolu rozhodne patria!

Trblietky nemusia zdobiť iba stôl, okná a stromček. Bohatú nádielku lesku si môžete dovoliť aj vo svojom outfite. Stavte na čiernu, ktorú zdobí zlatá alebo strieborná. Vybrať si môžete aj červené alebo zelené šaty, ktoré sa budú takisto pekne trblietať.

Skúste netypickú fialovú farbu

Fialová síce nie je typická vianočná farba, no je veľmi výrazná a slávnostná. Reprezentuje eleganciu a ženskosť, preto ňou dokážete zjemniť aj nohavicový kostým pánskeho strihu. Perfektne ukáže so zlatými alebo nude doplnkami.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Čo si obliecť na vianočný večierok? 

Krok vedľa neurobíte ani s čipkou

Čipka, v kombinácii s červenou a bielou, vás okamžite dostane do sviatočnej nálady. Už pri pohľade na červenú midi sukňu a bielu blúzku sa budete cítiť ako v santovej dielni plnej zázrakov.

Sivá / strieborná farba k štedrovečernému stolu

Sivé šaty môžu na prvý pohľad vyzerať úplne obyčajne, no perfektne vyjadrujú stálosť a pokoj, ktoré sa snažíme docieliť počas vianočného chaosu. Vyberte si ženské mini alebo štýlové midi šaty, ku ktorým nakombinujete strieborné šperky.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Ako kombinovať farby v oblečení? 

Outfit v štýle „All-black“

All-black outfit je nestarnúcou klasikou, po ktorej siaha stále viac a viac žien. Je elegantný, nerušivý, no zároveň príťažlivý a zaujímavý. Ideálnou voľbou je napríklad dlhý overal, ktorý môžete doplniť výraznými náušnicami a tenším opaskom.

Akými topánkami doplniť outfit k štedrovečernému stolu?

Topánky laďte k vašim šatám a celkovému outfitu. Ak sú vaše šaty úplne obyčajné bez výrazných aplikácií a detailov zvoľte extravagantnejšie topánky. Nebojte sa experimentovať, siahnite po topánkach s krásnymi trblietavými zlatými alebo striebornými lodičkami, mašľami či kamienkami. To isté aj pri farbách. K vianočnému stolu sa hodí červená, zelená alebo zostaňte verné klasike v podobe bielej alebo čiernej. Vber je len na vás!

Mohlo by vás tiež zaujímať: Ako vyčistiť semišové topánky? 

dokonale-topanky-na-vianocny-vecierok
dokonale-topanky-na-vianocny-vecierok-zelene-lodicky

Šaty máme, lodičky máme, čo nám ešte chýba? Doplnky! Na tie určite nezabudnite, aby ste váš outfit dotiahli k dokonalosti. A už si stačí iba vychutnať štedrovečernú večeru.