Mínusové teploty dosahujú svoje maximum a snehu stále pribúda. Pre milovníčky slnečných dní je toto obdobie poriadna otrava. Našťastie, zabookovať si letenku do teplých krajín je možné okamžite, a od priezračnej vody a leňošenia na pláži vás môže deliť iba pár hodín. 

Pokiaľ aj vy zvažujete dovolenku v lákavej exotike, prečítajte si, bez čoho sa nezaobídete. Vďaka týmto kúskom si naplno užijete dotyk slnka aj v tých najchladnejších mesiacoch. 

Perfektne padnúce plavky

Základom must-have výbavy každej exotickej dovolenky sú dokonale padnúce plavky. Pri výbere dbajte na správnu veľkosť a zvoľte strih, ktorý lichotí vášmu typu postavy. Dôležitý je aj výber farby – plavky by nemali s vašou pokožkou príliš splývať, a takisto by ste v nich nemali vyzerať bledo a mdlo. 

Oversize slnečné okuliare 

Slnečné okuliare cez polovicu tváre nie sú vaším najlepším priateľom iba po prehýrenej noci. Oceníte ich aj na slnečnej dovolenke. Ochránia vaše oči pred silnými lúčmi a pomôžu vám vytvoriť perfektný celebritný look

Šatka do vlasov

Šatky a gumičky kraľovali v lete 2019 – a doma ich nemusíte nechať ani túto zimu. Vyberte si jeden z pestrofarebných vzorovaných typov, ktorým ozdobíte konský chvost, alebo ho zapletiete do vrkoča. 

Červená gumička

Maxi kabelka

Aj napriek tomu, že váš hotel je možno priamo pri pláži, kabelka s veľkým úložným priestorom je rozhodne správna voľba. Predsa len, komu sa chce vstávať z osušky a ísť naspäť do izby, keď všetko, čo potrebuje, môže mať v taške – dobrú knihu, slúchadlá, opaľovací krém, náhradný vrchný diel plaviek a hydratačný balzam na pery.

Pohodlné sandálky 

Prechádzky naboso po piesku sú jeden z najlepších pocitov na svete. Na všetky iné povrchy však potrebujete pár štýlových sandálok, ktoré sú pohodlné, trendy, a jednoducho ich zmestíte do akéhokoľvek kufra. Obujte si čiernu a hnedú klasiku alebo siahnite po výraznejších prevedeniach, ako napríklad farebné či kamienkové topánky.