Crossbody kabelky sú dlhodobo obľúbeným doplnkom žien a dokonca aj mužov. Všetko potrebné máte bezpečne pri tele, nezaťažujú chrbticu a navyše máte obe ruky voľné. Aj to sú dôvody, prečo crossbody kabelky milujeme.

Ako nosiť crossbody kabelky?

Klasicky, crossbody cez plece alebo tradične na ramene. Výhodou týchto kabeliek je, že na rozdiel od veľkých shopper tašiek, crossbody kabelku môžete vziať do práce, na rande aj na piatkovú diskotéku. Stačí ju vhodne skombinovať a z kabelky je razom jedinečný doplnok celého outfitu.

Buďte originálna

Značka Dajana Rodriguez je ukážkovým príkladom ako z kabelky vyťažiť čo najviac. V jednom kúsku máte praktickú kabelku aj originálny doplnok, ktorý bude stredobodom pozornosti nech sa vyberiete kamkoľvek. Navyše podporíte slovenskú značku a mladú, ambicióznu Dajanu, ktorej meno značka nesie. Vybrať si môžete z rôznych tvarov, veľkostí a dizajnov.

Výhodou originálnej kabelky je, že na sebe môžete mať obyčajné džínsy s jednoduchým topom, alebo fádne jednofarebné šaty, originálna crossbody kabelka váš outfit nielen zachráni, ale pozdvihne ho na vyšší level.

Crossbody kabelka pre minimalistky

Najnovšie sa módny dizajnéri rozhodli upgrade-núť crossbody kabelky a to spôsobom, že ich zmenšili na najmenšiu možnú mieru. Presne tak, na veľkosť telefónu. V kontraste s veľkými kabelkami, v ktorých si zvykneme nosiť „celý život“, do tejto nám vojde maximálne smartphone, kreditka a kľúč, možno dva.

Aj napriek tomu, na pohľad nepraktickému zjavu, si našli svoje fanúšičky a tieto kabelky môžeme aktuálne spozorovať aj v našich uliciach.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Ako kombinovať farby v oblečení? 

Okrúhle crossbody kabelky

Okrúhly tvar kabeliek môžeme pozorovať na trhu už dlhšiu dobu. Obľúbili si ich Meghan Markle či Solange Knowles. Aj keď na pohľad môže tento tvar pôsobiť neprakticky opak je pravdou. Do okrúhlych kabeliek vmestíte viac ako by ste čakali.

Slamenú verziu štýlovo využijete v letných mesiacoch a skvelo sa hodí kú klobúku z rovnakého materiálu. Vybrať si môžete verziu v klasických odtieňoch, alebo vsadiť na originálny kúsok, vhodný na nosenie cez plece alebo jednoducho v ruke.

Ľadvinky

Ľadvinky sú osobitnou sekciou medzi crossbody kabelkami. Podobne ako crossbody kabelky, ktoré môžeme nosiť na ramene alebo cez plece, aj ľadvinky majú univerzálne použitie. Zatiaľ čo donedávna bola ľadvinka výhradne doménou českých turistov, dnes sú tieto kabelky obľúbeným doplnkom hlavne mladšej generácie. Aj napriek tomu, že prioritne boli ľadvinky určené na nosenie okolo pása, málokto ich v dnešnej dobe takto aj nosí. IN sú totiž crossbody ľadvinky.