Každý rok chceme na Vianoce potešiť svojich blízkych perfektnými vianočnými darčekmi. Na internete nájdete rôzne inšpirácie na vianočné darčeky pre ženu či vianočné darčeky pre mužov, ale vybrať ten správny, je ozaj ťažké. Tento rok chceme, aby bol aj váš Ježiško ekologický, a pod stromček priniesol udržateľné vianočné darčeky. Prečítajte si niekoľko tipov na eko darčeky pre mamu, otca, brata, sestru či priateľa.

Ekologický darček pre mamu

Poznáte slovenskú značku Včelobal? Ak chcete svojich príbuzných obdarovať udržateľnými vianočnými darčekmi, ekologické obaly na potraviny Včelobal by pod stromčekom nemali chýbať. Okrem toho, že potešíte svoju mamu, odľahčíte planétu od zbytočného odpadu a podporíte slovenskú firmu, ktorá tieto obaly vyrába.

Včelobal je kombináciou 100 % BIO bavlny a voskovej zmesi z borovicovej živice, jojobového oleja a včelieho vosku, čiže je antibakteriálny, antimykotický a skvele sa ohýba. Zabaliť doň môžete pečivo, syry, ovocie a zeleninu, mäso, ba dokonca kvások. Pri správnom používaní vám jeden obal vydrží aj dva roky. Najmenších členov vašej rodiny príjemne prekvapia farebné prevedenia Včelobalov, do ktorých im môžete zabaliť desiatu. Dospelí zasa ocenia domácnosť bez mikroténových sáčkov. Viac tipov nájdete v článku: Vianočné darčeky pre mamu

K tomuto originálnemu vianočnému darčeku môžete pribaliť ešte aj trendy ekologickú plátenú tašku.

Ponožky – najlepší darček pre každého?

Veď aké by to boli Vianoce, keby sa pod stromčekom nenájdu aspoň jedny ponožky? Nemusia to byť nudné bambusáky, siahnite skôr po veselých vzoroch, farbách či ponožkových setoch značky Thought.

Niekto by mohol povedať, že ponožky ako vianočný darček sú už otrepané, my si však myslíme, že aj s ponožkami môžete prekvapiť. Najmä ak to budú ekologické ponožky, ktoré sú kvalitné a majú jedinečný, ba dokonca vtipný dizajn.

Inšpirácia na vianočný darček pre sestru

Ktorá žena nemiluje topánky? Nájsť však štýlové topánky z trvácnych materiálov je niekedy náročné. My pre vás vyberáme topánky nemeckej značky Jana. Papuče, členkové topánky, vysoké čižmy, sandále či tenisky. Značka Jana vám ponúka hneď niekoľko možností a je len na vás, ktorý vianočný darček sa bude vynímať pod stromčekom.

Ďalší nápad, ktorý mi skrsol v hlave, keď som si spomenula na svoju sestru, je kozmetika. Používame ju denno-denne a tvorí značnú časť nášho odpadu. Rovnako ako moju sestru, aj tú vašu by určite potešil znovupoužiteľný odličovač Chic Black, ktorý domácnosť zbaví tisícok jednorazových odličovacích tampónov.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Vianočné darčeky pre sestru, s ktorými jej vyčaríte úsmev na tvári 

Potešte vianočným eko darčekom aj vášho priateľa či manžela

My ženy to môžeme oficiálne vyhlásiť, pre muža je oveľa náročnejšie nájsť dokonalý vianočný darček. Slipy či boxerky zabalené vo vianočnom papieri ich už dávno prestali baviť. Stále však môžeme potvrdiť, že tieto kúsky sú vďačný a praktický darček. My sme pre vás trochu pátrali, a našli sme skvelý a hlavne kreatívny vianočný darček či už pre vášho priateľa, manžela alebo kolegu.

V súčasnej dobe digitálnej si nevieme naše životy predstaviť bez notebookov. Používame ich na prácu, na sledovanie filmov a inú zábavu. O našich miláčikov by malo byť dobre postarané, a preto si myslíme, že ekologický obal na notebook značky Loqi by mohol byť zaujímavým a vďačným eko darčekom.

Aj keď vaše okolie nie je ešte nastavené úplne eko trendy pozitívne, nebojte sa urobiť prvý krok. Darujme im vyššie spomínané eko darčeky, veď kedy to ocenia viac než na Vianoce?