Pod týmto pojmom nemyslíme klasické gumáky do dažďa. A taktiež nejde o obuv, ktorá je vhodná len k vode či k bazénu. Áno, je to obuv vyrábaná na letné obdobie, ale smelo ich môžeme nosiť aj v bežné dni. Jednoducho sú univerzálne! No čo je na nich „to extra“, prečo by sme si každá mala zaobstarať aspoň jedny na letnú sezónu?

Celý koncept  plastových topánok je založený na udržateľnosti. Ich výrobcovia  sa vyhýbajú plytvaniu, obmedzujú zdroje, hlavne vody či elektriny a čo je najpodstatnejšie- sú 100 ­% recyklovateľné. Kvalitné podrážky sa prispôsobia vašim nohám a o to sú pohodlnejšie. Topánočky tohto typu nepredávajú len produkt, ale aj myšlienku.

Chcete si urobiť na leto radosť s novým kúskom na nohách, byť trendy a pritom neškodiť životnému prostrediu? Dnes vás inšpirujeme!

značka MELISSA

Gumená obuv sa dostala do povedomia hlavne vďaka tejto značka. Získala si mnoho žien svojim dizajnom, no hlavne pohodlnosťou. Značka ponúka nie len šľapky a sandálky, ale aj lodičky, či dokonca klasické poltopánky. Preto sa hodia k akémukoľvek outfitu, nie len na pláž ale aj na dlhé prechádzky do mesta. Pohodlie zabezpečí kvalitný materiál, z ktorého sú vyrábané, napriek tomu, že podrážka je veľmi úzka.

značka IPANEMA

Sú to veľmi kvalitné, nadčasové, pohodlné topánočky, ktorých podrážka sa prispôsobí vašej nôžke. Pochádzajú z Brazílie a sú inšpirované známou plážou Ipanema, ktorá sa nachádza v Rio de Janeiro, pretože práve na týchto topánočkách môžeme nájsť vzor, ktorý je rovnaký ako na dlažbe, ktorá sa tu nachádza. Značka stavila na jednoduchosť, preto ich môžete kombinovať s výraznejšími farebnými kúskami. Nebojte sa ich nosiť k čomukoľvek. Či k rifliam, sukni alebo šortkám.

značka GRENDHA

Taktiež značka pochádzajúca z Brazílie. Každý ich model je unikátny a známy svojim prepracovaním do posledného detailu. V ich kolekcii nájdeme bohato zdobenú obuv. Určite  zaujmú pohľady okoloidúcich. Kombinujte s elegantnejšími kúskami. Oblečte si sačko, čipkovaný top, elegantné voľné šortky a tieto sandálky. Budete trendy a štýlová! Ich exotický dizajn zaujal mnoho známych žien. Vlastnú kolekciu dokonca navrhla aj Shakira.

Ďalšou výhodou týchto topánočiek je ich ľahká údržba. Stačí použiť navlhčenú hubku a jednoducho zotrieť. Neodporúčame kefku, ktorá by mohla materiál poškodiť.