Ulice naplno zaplavil chladný vánok. Nečudo, veď prvý jesenný deň už máme za sebou. Avšak nie každý z nás je fanúšikom jesene. Trápi nás premenlivé počasie, chladné rána sa rýchlo menia na slnečné dni. Dnes však spolu podľahneme kúzlu vrstvenia a vytvoríme si niekoľko skvelých jesenných outfitov, v ktorých nezamrzneme a zároveň budeme vedieť pár vrstiev zhodiť, ak sa poobede ukáže slnko.

Čo je vrstvenie oblečenia?

Vrstvenie mnohí nazývajú ako „štýl cibuľa“, pretože aj tá má na svojom povrchu niekoľko vrstiev. Vrstvenie môžete využiť prakticky všade či už pracujete v kancelárii, obchode, na recepcii alebo ste si z vlastnej obývačky vytvorili pracovňu. Stačí dodržiavať niekoľko zásad.

Ako vrstviť na jeseň?

Na úvod treba podotknúť, že jednotlivé vrstvy by mali v konečnom outfite nádherne ladiť. Nejde len o správne kombinovanie farieb, ale aj o materiál, štýl jednotlivých kúskov a kvapku zmyslu pre detail. Na druhej strane vrstvenie je praktické. Každá vrstva by mala byť nositeľná samostatne. Počasie je nevyspytateľné a vy tak budete môcť jednoducho jednu vrstvu zhodiť, a nijako to neovplyvní celkový vzhľad.

Inšpirujte sa – jesenné outfity do práce na každý deň

PONDELOK – kostým na začiatok týždňa

Pondelkové vstávanie býva zvyčajne náročné. Komu by sa chcelo ešte vymýšľať niečo špeciálne na seba. Kostým je tak povediac povinnou jazdou každého šatníka. Či už ho máme v sukňovom alebo nohavicovom prevedení, je to skvelá záchrana, keď sa vám nechce dlho postávať pred zrkadlom. Ak je von chladnejšie na kostým môžete ešte prehodiť trenčkot a pod sako teplejší rolák.

UTOROK – jednoduché šaty s prepracovanými doplnkami

Aj vám trhá srdce, keď na jeseň prichádza chladnejšie počasie a vy musíte zo svojho šatníka pomaly odstrániť všetky šatysukne? Nemusí to tak byť! Ako hovorí úvod článku, vrstvenie vám dopraje šaty aj na jeseň. Stačí pridať čižmy nad kolená a do sukne zapraviť sveter. Druhá možnosť je zvoliť teplejšie materiály ako je úplet, semiš alebo koža. K šatám dobre pasujú aj kovbojské čižmy, ktoré sú opäť v kurze.

STREDA – sako v netradičnom prevedení

Sako nepatrí len do tradičného formálneho šatníka. Toto video je dôkazom. V minulom článku sme vám tiež dokázali, že šortky nie sú len sezónnou záležitosťou. Tak prečo ich konečne nezaradiť do jesenného šatníka? A nemusí vám byť ani zima. Stačí outfit doplniť o hrejivé pančuchy.

ŠTVRTOK – nezabúdajte na čaro svetrov

Svetre a pulovre asi miluje každý najmä pre ich všestrannosť. Kardigány, pončá, oversized svetre či vesty. Tieto pletené kúsky vedia doslova zázraky. Nielenže príjemne zahrejú, ale dajú sa aj výborne kombinovať. Niekedy však stačí aj jednoduché tielko, rifľové nohavice a dokonalý jesenný outfit je na svete.

PIATOK – pohodlný záver týždňa v rifliach

Rifľové nohavice sú taktiež jeden z kúskov, ktoré nesmú chýbať v kapsulovom šatník. V chladnejšom počasí prijemne zahrejú a dajú sa kombinovať prakticky s čímkoľvek. Či už je to jednoduchý sveter, sako alebo košeľa a trenčkot. Tak čo milé dámy, ste pripravené obliecť si jesenné outfity počas nasledujúceho týždňa?