Slnečné lúče sa pomaly ale isto strácajú do úzadia a vystrieda ich sychravejšie počasie. S kvapkami dažďa prichádza aj o niečo mrzutejšia nálada. Ráno sa nám ťažšie vstáva a kvapky dažďa, ktoré udierajú o okno, naznačujú, že dnes by bolo lepšie ostať v posteli. Malú iskričku nádeje nám dávajú azda len jesenné outfity, ktorými môžeme rozžiariť sychravé ulice. Veď kto by nemiloval vrstvenie, ktoré sa práve na jeseň opäť prebúdza v našich kapsulových šatníkoch.

S jeseňou neprichádza len sychravé počasie, ale aj nový závan módnej kreativity, ktorú môžeme využiť viac než kedykoľvek pred tým. Sukne, šaty, trenčkoty, kožené bundy, svetre, blúzky či baretky. Na jeseň môžete nosiť úplne všetko, stačí správne kombinovať a využiť silu vrstvenia. Malým krôčikom k zlepšeniu jesennej nálady môže byť aj jesenný kapsulový šatník, ktorý vám výber outfitu výrazne uľahčí. Čo by teda v jesennom kapsulovom šatníku nemalo chýbať?

Čo je kapsulový šatník a ako ho vytvoriť? Dočítate sa v našom článku kapsulový šatník – ako kombinovať efektívne.

Sukne a šaty patria aj do jesenného kapsulového šatníka

Suknešaty už dávno nie sú len letnou záležitosťou. Tak ako hovorí úvod článku, stačí zvoliť správne kúsky a môžete ich nosiť aj počas jesene. Svoju pozornosť si práve na jeseň zaslúžia kožené, rifľové či semišové sukne, ktoré sú hrejivejšie ako ostatné materiály. O niečo teplejšie vám bude, ak do outfitu zakomponujete pančuchy alebo čižmy nad koleno. A čo na vrch? Fantázii sa medze nekladú. Môže to byť ovesized sveter stiahnutý opaskom alebo jednoduchá biela blúzka a trenčkot.

Biela blúzka ako základ jesenných outfitov

Áno, aj bielu blúzku sme už viackrát spomínali. Práve preto tvrdíme, že je základom jesenných outfitov. A nie len tých! Biela blúzka sa hodí naozaj ku všetkému, preto by vo vašom kapsulovom šatníku nemala jedna kvalitná chýbať. Verte budete ju nosiť tak často, že si tú kvalitu doslova vyžaduje. Blúzka nemusí byť nosným prvkom vášho outfitu, ale skôr neoddeliteľnou súčasťou vrstvenia. Na spodok umiestnite bielu blúzku, následne sveter tak, aby z blúzky trčala spodná časť a na vrch prechodný kabát. Celý outfit doplňte štýlovými koženými nohavicamimokasínami.   

Trenčkot – jesenný trend, bez ktorého sa nezaobídete

Trenčkot sme už spomínali v odstavci vyššie, veď práve o všestrannosti kapsulový šatník je. Tak ako ho môžete kombinovať k sukniam, môžu byť aj súčasťou nohavicového outfitu. Jeansy alebo elegantné biznis nohavice? Trenčkot sa bude hodiť k obom možnostiam. S rifľovými nohavicami dokážete vytvoriť elegantný look s jemným nádychom neformálnosti. Stačí pridať bielu blúzku, pletenú vestu alebo sveter, ktoré sme už tiež spomínali a dokonalý jesenný outfit je na svete.

Aj gumáky môžu byť súčasťou jesenného outfitu. Ako nato? Dočítate sa v našom článku s čím kombinovať gumáky.

Sako sa drží na vrchole jesenných trendov

Nikoho asi neprekvapí, že sa v zozname must-have kúskov objavuje aj sako. Všestranný zvršok, ktorý príjemne zahreje, ale nie až príliš, je na jeseň ako stvorený. Hodí sa k všetkým vyššie spomínaným prvkom a dokonca aj k tenšiemu svetru či roláku. A nielen to! Môžete to nosiť aj samostatne. Síce odvážna, ale o to zaujímavejšia kombinácia saka stiahnutá opaskom a čižiem nad koleno naozaj priláka pozornosť.