Zladiť oblečenie je pre mnoho žien veľkou dilemou. Ak sa práve pozeráte do svojho šatníka a uvedomili ste si, že prevažná časť Vášho oblečenia je čiernej farby, nebojte sa, nie ste v tom samé. Väčšina z nás totiž inklinuje k neutrálnym farbám, ako sú čierna, biela, sivá či béžová, pretože máme obavy sa pustiť do hravších a výraznejších farieb. My Vám poradíme ako na to. Pokračujte v čítaní ďalej a kombinovanie farieb budete mať v malíčku!  

Na úvod si predstavíme malého pomocníka, ktorý uľahčuje ladenie farieb. Takzvaný Osvaldov kruh alebo teda farebné spektrum Vám jasne ukáže, ktoré farby spolu hrajú a ktoré naopak vôbec.

Farebné spektrum, farebný kruh, paleta farieb, Osvaldov kruh farieb. Ako kombinovať farby. Kombinácia farieb.

1. Analogické farby

Začneme analogickými farbami, ktoré sú prvou skupinou farieb, ktoré spolu hrajú a teda môžete ich kombinovať. Na Osvaldovom kruhu sa nachádzajú hneď vedľa seba, čiže zdieľajú spoločný odtieň. Ak by sme chceli kombinovať náš outfit do modrej farby, mali by sme hľadať niečo modrozelené a modrofialové. Nádherne ladia aj v prípade pastelových farieb.

2. Doplnkové farby

Ďalšou skupinou farieb, ktoré spolu harmonizujú sú doplnkové farby. Na Osvaldovom kruhu ich môžme nájsť priamo oproti sebe a môžu vytvoriť krásny súboj síl. Napríklad fialová so žltou vytvárajú úžasný kontrast.

3. Neutrálne farby

Mixujte neutrálne farby. Sú totiž skvelým základom pre prácu so svetlejšími farbami, ale taktiež ich môžete navzájom kombinovať. Miešanie farieb nie je len o výrazných farbách – neutrálne farby ako hnedá, čierna, béžová, biela sa takmer vždy dobre kombinujú, takže sa nebojte nosiť napríklad hnedé šaty s čiernymi topánkami.

4. Doplnky

Trošku sa zameriame aj na doplnky. Noste také, ktoré sa farebne líšia od oblečenia, ktoré máte na sebe. Pokiaľ nechcete mať čistý monochromatický vzhľad, kľudne môžete zladiť opasok s kabelkou, topánkami, či baretkou. My sme krásne zladili bundičku s baretkou, topánkami a k tomu zlatý opasok, ktorý ladí so zlatým pásikom na baretke.

5. Denim

Denim noste ako neutrálnu farbu. Môžete ho kombinovať s akoukoľvek inou farbou (vrátane modrej) a budete vyzerať skvele. Najľahšie sa kombinuje pomocou denimových odtieňov, ktoré sú si navzájom podobné, ale natoľko odlišné, že Váš vzhľad nebude príliš nudný. Keď už budete zladená all in Denim, nebojte sa trošku rozjasniť outfit čiernymi doplnkami. Vyzerá to úžasne, čo poviete?

Dúfame, že Vás náš blog aspoň trošku motivoval a taktiež niečo naučil. Nechajte sa inšpirovať našimi farebnými kombináciami alebo si vytvorte svoje vlastné! Teraz to už určite zvládnete aj Vy! 🙂