Každá z nás má svoje obľúbené kúsky, farby a strihy, v ktorých sa cíti príjemne. Pohodlie ide ruka v ruke so štýlom, ktorý preferujeme. Vyjadrujeme ním našu povahu, osobnosť a silné stránky. Dnes si rozoberieme jeden z najobľúbenejších štýlov, ktorý sa vyznačuje jemnými ženskými kúskami a poriadnou dávkou elegancie.

Elegantný štýl spravidla obľubujú dámy, ktoré majú teenagerske obdobie už za sebou. Vyjadruje sebavedomie, rozhodnosť, modernosť a ženskosť. Je vhodný do všetkých sfér pracovného prostredia – na pohovory, meetingy, do kancelárie alebo na business obedy. Zažiarite však vďaka nemu aj v súkromí, elegancia je vhodná aj na bežné každodenné aktivity.

Farby a vzory elegantného štýlu

Milovníčky elegantného štýlu by mali siahnuť po neutrálnych farbách, ako sú napríklad biela, čierna, smotanová, telová, šedá alebo hnedá. Tieto odtiene pôsobia príjemne, nerušivo, a dajú sa medzi sebou jednoducho kombinovať.

Vhodné sú aj zemité farby. Vďaka horčicovej, tmavozelenej, tehlovej, hnedočervenej alebo vínovej hravo oživíte look a vytvoríte zaujímavý výsledok.

Obliecť si môžete aj vzory, no dajte pozor, aby ste nepôsobili príliš prekombinovane. Nápisy a obrázky na tričkách sú v tomto prípade krok vzad. Pôsobia totiž viac ležérne a „basicovo“.

Strihy elegantného štýlu

Elegantný štýl sa vyznačuje čistými líniami. Typické strihy pôsobia uhladene a žensky. Patria sem najmä saká a sukne, šaty s áčkovým, obtiahnutým, či puzdrovým strihom. Vybrať si môžete aj výraznejší dekolt, volány a čipku.

Doplnky a topánky

Elegancia sa určite nezaobíde bez zaujímavých doplnkov. Vybrať si môžete naozaj čokoľvek, od klobúka až po prstene. Vyhnite sa príliš výrazným a extravagantným doplnkom. Namiesto toho hľadajte zlatú strednú cestu.

Výber topánok je jednoznačný – podpätky. Obujte si decentné lodičky alebo štýlové čižmy na opätku. V teplejších mesiacoch sú vhodné aj sandálky alebo mokasíny.