Jar je tu a s ňou aj prvé teplé dni. Čižmy odkladáme do krabíc a vyťahujeme obľúbené letné kúsky. Aká obuv by vám v lete určite nemala chýbať v šatníku?

Za nás sú to jednoznačne šľapky, sandále, balerínkyespadrilky. Ako ktorý kúsok z tejto obuvi kombinovať? Poďme na to postupne.

Šľapky

Začneme tou najpohodlnejšou voľbou, a tou sú práve letné šľapky. Ideálne k šatám, šortkám, k rifliam, ba dokonca aj k elegantnejšiemu outfitu. Áno, čítate správne. Tohtoročná sezóna priniesla na trh šľapky doslova od výmyslu sveta. Nízke šľapky, šľapky na podpätku, platformešľapky so zlatými prvkami a prepletané šľapky, ktoré sú hitom sezóny leto 2021, ba dokonca šľapky s kožušinkou, ako zo starej čiernobielej klasiky.

Ak ste boli presvedčené o tom, že nízke šľapky sa hodia iba na pláž, tohtoročná letná sezóna 2021, vám tento názor nadobro vyvráti. Elegantné strihy, štýlové kombinácie materiálov a k tomu pohodlie. Toto všetko v rôznych farebných prevedeniach! Nech sa rozhodnete pre akýkoľvek štýl letného odevu, tieto šľapky budú plnohodnotným módnym doplnkom.

Šľapky na platforme sú obľúbené hlavne medzi nižšími ženami. Pridajú pár centimetrov navyše, no neuberú z pohodlia. Ak je platforma zaujímavo riešená, o to viac dôvodov si jedny takéto zadovážiť. Budú vďačnou obuvou nech sa vyberiete k vode alebo do mesta.

Letná elegancia, to sú jednoznačne šľapky na podpätku. Úžasne sa hodia ku krátkym aj dlhým šatám, elegantným overalom aj k džínsam a voľnému topu. Tento rok máte z čoho vyberať. In sú tenké aj hrubé podpätky, jemné farebné tóny, aj žiarivé farby a zlaté prvky, či sexi kožušinka.

Sandále

Keď sa povie leto a topánky, ako prvé nám napadnú sandále. Univerzálna a štýlová obuv, ktorá k letu jednoznačne patrí. Nadčasové a kvalitné sandále môžeme nosiť rok čo rok a stále budú plnohodnotnou súčasťou našich letných outfitov.

Sandále na platforme sú súčasťou letných outfitov už veľa rokov. Nohy krásne predĺžia a s akýmkoľvek letným odevom pôsobia žensky a nežne. Vyššie ženy môžu zvoliť nenápadné, rovné platformové sandále a naopak nižšie dámy ocenia pár centimetrov navyše.

Dlhé večerné prechádzky či celodenné nakupovanie zvládnete v nízkych sandáloch bez podpätku, a k tomu budete štýlová! Kožené, šnurovacie, s kamienkami aj s modernými zlatými prvkami. Vyberte si sandále, ktoré budete rok čo rok s radosťou obúvať a stále budú IN.

Nestarnúca klasika sú sandále na podpätku. Či už zvolíte sandále s tenkým alebo hrubým podpätkom je na vás. Rovnako je na vás, či zvolíte šnurovanie alebo klasické zapínanie. Letné sandále k teplým dňom jednoducho patria a nikdy nevyjdú z módy, je len na vás, ktorým dáte prednosť.

Balerínky

Aj letné obdobie má svoje chladnejšie dni, kedy je lepšie siahnuť po uzavretej obuvi. Skvelou voľbou do takéhoto počasia sú práve balerínky. Ak si ale myslíte, že balerínky musia byť iba celé uzavreté, vyvedieme vás z omylu.

Malý detail ako otvorené päta alebo špička dokážu s jednoduchej topánky vykúzliť chic topánky, ktoré vám spolu s letnými šatami dodajú rozkošný dievčenský šmrnc.

Espadrilky

Štvrtou, no nemenej obľúbenou letnou obuvou sú espadrilky. Nakoľko sa v našich letných šatníkoch tešia čoraz väčšej obľube, venovali sme im samostatný článok TU a platformovej verzii espadriliek TU.

Spomenúť môžeme snáď, že práve espadrilky v sebe spoja pohodlie, štýl a nadčasovosť, ktorú oceníte nejednu letnú sezónu.