Aj napriek tomu, že tohtoročná jarná, módna sezóna vyzerala byť vážne ohrozená lockdownom, zákazy trocha poľavili a my sme začali vyrážať do ulíc. Voľnejší pohyb a otvorené kaviarne prajú všetkým módnym nadšencom ukázať sa v čo najštýlovejšom outfite. Čo túto sezónu jar 2021 naozaj letí a ktorý kúsok by nemal chýbať vo vašom jarnom šatníku?

Čierne rúško – respirátor

Zákaz vychádzania síce poľavil, ale módny doplnok ochranné rúško a la Covid tu s nami ešte chvíľu ostane. Nemali by sme sa mu teda brániť, ale štýlovo ho zakomponovať do našich outfitov. Zatiaľ čo minulý rok boli v rámci rúšok IN hlavne vzory a farby ladiace s oblečením, tento rok rúškam a respirátorom kraľuje čierna. Povedzme si na rovinu, týmto krokom nám to módne ikony veľmi uľahčili. Čierna sa hodí vážne k všetkému. Od elegantného saka až po športové tepláky, a rovnako aj k červeným, zeleným či vzorovaným šatám.

Módna jar 2021 – Šatky

Pri hlave ešte chvíľu ostaneme. Každá správna nákupná maniačka vie, že šatka je univerzálnym doplnkom. Môžeme ju nosiť ako doplnok kabelky, na krku, ako opasok aj ako súčasť našich účesov. A práve pri účesoch sezónu jar 2021 ostaneme. Dizajnéri sa inšpirovali módou 50. a 60. rokov kedy boli šatky neoddeliteľnou súčasťou ženských hláv. Použite šatku ako čelenku, zopnite ňou vlasy alebo štýlovo uchráňte vlasy pred slnkom a la incognito girl. Kreativite sa medze nekladú.

Žlté kabelky

Tentokrát nejde o veľkosť, tvar či materiál. In bude farba, a to farba slnka- žltá. Horčicová, pastelová, jantárová,…je ich široké spektrum. Nájdite si svoju žltú kabelku, s ktorou budete IN nielen sezónu jar 2021, ale využijete ju aj počas leta, či nasledujúce roky ako originálny doplnok jednoduchších outfitov.  

Módna jar 2021 – Pastelové tóny

Pri farbách ešte chvíľu ostaneme. Konkrétne pri pastelových farbách, ktoré dominujú sezóne jar-leto 2021. Už koncom letnej sezóny 2020 sme mohli pozorovať štýlové pastelové kúsky, hlavne čo sa topánok týka. Šľapky, sandále aj pastelové tóny tenisiek si rýchlo získali našu pozornosť. Pokojne ich opäť vytiahnite zo šatníkov, pridajte k ním pastelový fialový top alebo pastelový žltý sveter a vyrazte do ulíc ako žena, ktorá vie, čo sa nosí.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Ako kombinovať farby v oblečení

Oversized sako

Móda inšpirovaná mužmi je už dlhodobo veľmi atraktívna. Rovné nohavice s pukmi, košele s kravatami či traky, každý z týchto kúskov si našiel obľubu aj v šatníkoch nežnejšieho pohlavia. Tento rok dobyli ženské srdcia aj šatníky pánske saká alebo aj oversized saká či bundy. Takéto sako stačí doplniť štýlovým opaskom v páse a aj napohľad neforemný outfit získa ženské krivky a nohy nám krásne predĺži. Jednou z možností je tiež vynechať opasok, nechať sako voľne visieť a doplniť ho slim nohavicami a vysokými čižmami, alebo naopak teniskami. Túto možnosť privítajú hlavne ženy s plnším bruškom, ktoré takto dokážu šikovne skryť kilo-dve naviac a cítiť sa komfortne a zároveň štýlovo.

Módna jar 2021 – Modré doplnky

Že modrá je dobrá nás už v minulosti ktosi presviedčal. Tentokrát je ale modrá navyše extra štýlová a moderná. Modré doplnky zaplnili móla tohtoročných módnych prehliadok, a tak môžeme očakávať, že v krátkej dobe zaplavia aj naše ulice. Tu je pre inšpiráciu malá ochutnávka modrých doplnkov.