Pančušky sú obľúbeným doplnkom mnohých žien počas prechodných období, ale aj mimo nich. Táto, na pohľad nenápadná časť odevu, dokáže byť v mnohých prípadoch akcentom, ktorý dodá vášmu outfitu „DRIVE“.

Dnes je na trhu veľké množstvo pančušiek od nenápadných telových až po farebné či sexi rafinované. Ako si vybrať tie správne a ako ich kombinovať s oblečením? Dajte na intuíciu.

Základné pravidlo

Nikdy nenoste pančušky, ak máte topánky s otvorenou špičkou. V dnešnej dobe ponúka trh neobmedzené možnosti a medzi nimi sú aj pančušky s otvorenou špičkou, ale len máloktoré z nás majú farbu tela totožnú s ponúkanými pančuškami. Ak teda nechcete aby vám svietili prsty z topánok zvoľte uzavretú obuv.

Ak váhate nad výberom pančušiek, bude pre vás najistejšie siahnúť po telovej alebo čiernej klasike. Nepokazíte nimi outfit do mesta, na kávičku, do práce, či na spoločenskú udalosť.

Myslite vopred na aktivity, ktoré vás v pančuškách čakajú, aby sa vám nestala nehoda s utekajúcim očkom. Ak sa už nehoda stane, existuje pár trikov, ako jeho cestu spomaliť, či dokonca zastaviť. Najznámejší spôsob je očko zalakovať lakom na vlasy či priehľadným lakom na nechty. Použiť sa dá tiež bezfarebné lepidlo. Smola zachytených pančušiek býva v tom, že tieto nehody sa stávajú mimo domov a týchto pomocníkov väčšinou po ruke nemáme. Vtedy siahnite po tvrdom mydle a doslova ním namydlite celé očko a jeho okolie.

Druhou alternatívou je, myslieť na odolnosť pančušiek už pri ich kúpe.

Na obrázku sú pančušky pre porovnanie 10 DEN, 20 DEN a 40 DEN

DEN= DEŇ

Ak vám robí problém zapamätať si označenie pančušiek a ich priehľadnosť, môžete si to uľahčiť preklopením na dni. Čím nižšie DEN číslo majú, tým sú priehľadnejšie a teda jemnejšie a znesú toho pochopiteľne menej. V preklade čím vyššie DEN číslo majú, tým dlhšie vydržia.

Väčšie DEN= viac DNÍ

Aj malý detail dokáže veľké veci

Ak ste klasik, a nielen ráno, skúste zabehnutú rutinu trocha okoreniť. Stačí malý detail alebo nenápadný kontrast v priehľadnosti a vaše tuctové pančušky budú sviežim doplnkom vášho outfitu.

Vzorované pančušky

Jednoduché šaty, výrazné doplnky

Výrazné náhrdelníky, náušnice či opasky, to všetko sú možnosti, s ktorými denne „pracujeme“ a doslova nimi dopĺňame naše stylingy. Skúšali ste však presný opak? Siahnite po jemných náušniškách, nenápadnych prsteňoch a celú pozornosť upriamte na vaše nohy. Zahoďťe pochybnosti o ich dĺžke, šírke či tvare, okolie jednoznačne ocení originalitu.

Viď. malá inšpirácia

Pre milovníčky farieb

Milovníčky farieb nevzdávajte sa pestrosti ani v prípade pančušiek. Či už skombinujete farbu pančušiek tón v tóne so šatami alebo zvolíte opačnú cestu, cestu kontrastu. Farebné pančušky môžete skombinovať aj s jednoduchými čiernymi šatami, ktoré vďaka dobre zvoleným pančuškám nespoznajú ani vaši najbližší.

V móde, ako vo všetkom, pozerajte hlavne na svoje pohodlie. Nech už zvolíte pančušky nenápadné, rafinované alebo extravagantné základom je, aby boli komfortné.