Podprsenky ženám pomáhajú vyčariť neodolateľný dekolt a podnecujú tak mužskú predstavivosť už vyše 100 rokov. Od ich patentovania a predaja prvého modelu prešli kus cesty a teraz ich nájdete na trhu v nespočetnom množstve typov, prevedení, materiálovom spracovaní a farbách. Ako sa v ponuke nestratiť a dokonca si vybrať tú správnu podľa typu poprsia, ktorá podčiarkne vašu ženskosť, dodá outfitu šmrnc a zvýrazní krásu vašej postavy? Jednoducho. Stačí  malý exkurz do podprsenkového sveta.

Menšie prsia, veľké možnosti

Ak patríte do skupiny majiteliek menších predností môžete si dovoliť viaceré varianty, keďže vaše prsia pekne držia tvar. Ak si chcete pridať trochu na objeme, siahnite po push-up podprsenke, ktorá dokáže s vašimi prsami zázraky. Veľmi pekne ich pozdvihne a zaguľatí, takže docielite plnší dekolt.

Ak milujete prirodzenosť a rafinované čipky, správnou voľbou je braletka, ktorá má trojuholníkové zväčša nevystužené košíčky a široký obvodový pás, takže ju môžete bez problémov zakomponovať do odvážnejších outfitov namiesto topu.

Push-up podprsenky

Prsia smerujúce od seba, výzva pre vystuženú podprsenku

Prsia od seba či už väčšie alebo menšie veľmi pekne uprace do zvodného dekoltu vystužená podprsenka, so zužujúcimi sa košíkmi. Môžete si vybrať z jednoduchých hladkých dizajnov, ktoré sú vhodné pod priliehavé oblečenie alebo siahnuť po odvážnejšom rafinovanom kúsku, ktorý vám dodá na zvodnosti.

Vystužená podprsenka

Okrúhle prsia alebo prsia v tvare slzy si môžu dovoliť všetko

Do vienka ste dostali ten najoptimálnejší tvar predností, aký by ste si mohli želať. Hodí sa vám každý typ podprsenky, takže sa neobmedzujte a experimentujte. Môže typy podprseniek striedať podľa nálady a chuti. Bez problémov môžete siahnuť po nevystuženej podprsenke, ktorá pôsobí veľmi sexi a žensky keďže je zväčša vyrábaná z čipky či iných zvodne priesvitných materiálov. Určite vyskúšajte i bardot podprsenku, ktorá sa skvelo hodí pod šaty či topy s odhalenými ramenami, keďže pekne zvýrazňuje líniu pŕs.

Nevystužená podprsenka

Asymetrické prsia takisto dokážu vytvoriť symetriu

Asymetria je v ľudskom tele úplne prirodzená. Neexistuje na svete žena, ktorá by mala prsia 100%ne zhodné. Ak patríte k ženám u ktorých je rozdiel markantnejší, riešenie je úplne jednoduché, vyberajte si podprsenky s vyberateľnými vložkami, kde si pomocou nich viete vytvoriť perfektne zvodný dekolt. Ideálne na to sú push-up podprsenky, ktoré nájdete v rôznych strihoch a materiálových spracovaniach.

Aj dojčiace ženy môžu byť sexi

Čas, keď boli podprsenky na dojčenie len funkčným kúskom v bielizníku ženy dávno minuli. Aktuálne si môžu mamičky vyberať z dojčenských podprseniek, ktoré sú buď dvojvrstvové s odnímateľnou vrchnou vrstvou košíčka alebo vyrobené z elastickej látky, ktorá je poddajná a umožňuje jednoduché dojčenie bez toho, aby sa musela podprsenka vyzliekať. Ak sa chcete cítiť žensky a zvodne, určite venujte pozornosť čipkovaným vystuženým modelom. Keď preferujete skôr pohodlie a praktickosť siahnite po nevystužených bavlnených typoch, ktoré si určite zamilujete.

Podprsenka na dojčenie