Práva žien ako ich poznáme v súčasnosti, sme si museli vydobiť. Dnes už nie je ničím výnimočným, že ženy obsadzujú vysoké pozície či dokonca sú šéfkami. Riadia spoločnosti, vedú ľudí, rozdeľujú úlohy a prijímajú dôležité rozhodnutia. Niektoré dokonca z pohodlia domova riadia svoj vlastný biznis. A samozrejme popri tom všetkom zvládajú domácnosť a staroslivosť o deti. Sú to jednoducho zázračné stvorenia.

Momentálne pracujeme najmä z domu v našom doobednom a poobednom pyžame. To nám však nebráni v tom, aby sme si vyskladali úžasné outfity (alebo sa aspoň inšpirovali) a cítili sa produktívne, aj keď (zatiaľ) nechodíme do officu. Čo potrebujeme k tomu, aby sme okúsili a užili si stylingy alá Girl Boss?

Kostýmy

Veľký comeback hlásia komplety, kostýmy – volajte to ako chcete, či už ide o kombináciu s nohavicami, šortkami alebo sukňou. Tie nám prinášajú obrovský priestor na prepájanie mnohých kúskov. A musíme uznať, že to už vonkoncom nie sú strohé rovné strihy v nudných farbách.

Overaly

Ak sa vám veľmi nechce premýšľať a kombinovať, máme jednoduché riešenie – overal! Skvelý kúsok, na ktorý nedáte dopustiť. Overal kombinujte podľa nálady a samozrejme nezabúdajte na ročné obdobie. Ak sa chcete cítiť naozaj pohodlne, zvoľte voľný – padavý materiál. Ak naopak chcete vyzerať viac autoritatívne zvoľte priliehavejšie strihy.

Šaty

Šaty! V tých sa cítime skrátka skvelo. Elegantné business strihy s trochou odvážnosti z vás urobia nekompromisnú šéfku. Môžete rozkazovať sama sebe. Stavte na výraznejšie farby alebo to skúste s bielou či čiernou.

Podpätky

Neoddeliteľnou súčasťou girl boss outfitov sú vysoké podpätky. Siahnite po lodičkách, ktoré nielen že vyzerajú úchvatne, ale bude vám v nich podľa možností príjemne. Vyberte si neutrálne kúsky, ktoré sa ľahko kombinujú. Drahšie materiály s precíznejším prevedením či hrubší podpätok vás ochránia pred bolesťami nôh. Ak neholdujete výškam, skúste lodičky nahradiť poltopánkami alebo stavte na mokasíny. No najprv sa uistite, že sa hodia k vášmu outfitu.