K zelenej máme často vyhradený vzťah. Buď ju milujeme alebo by sme ju na seba nedali ani za svet. K zelenej však negatívne pocity prechovávať nemusíte. Existuje mnoho odtieňov a celá rada kombinácii, v ktorých si nájde “to pravé orechové” naozaj každá z nás. 

Aké odtiene zelenej sú tento rok IN a ako ich správne nosiť? Poďme sa pozrieť na zelené trendy a ich spôsob ladenia. 

Svetlozelená 

Svetlozelená je špecifická farba, ktorá nepristane každej z nás. Ak sa v nej však cítite sviežo a príjemne, neexistuje dôvod, prečo by ste po nej nemali siahnuť. Bledozelenú skombinujte s bielou, sivou, smotanovou, žltou, ružovou alebo hnedou. Pridať môžete aj jeden alebo viac z tmavších odtieňov zelenej. 

Tyrkysová 

Tyrkysová vzniká spojením modrej a zelenej. Je výrazná a dominantná a pristane každému odtieňu pleti. Pri kombinovaní zvoľte jemnejšie odtiene, ktoré sa nebudú s tyrkysovou rušiť a zároveň neuberú na jej dominancii. Zvoliť môžete zlatú, striebornú, oranžovú alebo hnedú

Khaki

Táto obľúbená jesenná farba je IN aj túto sezónu. Rozdiel je však v kombinovaní. Zatiaľ, čo počas jesene ste sa orientovali prevažne na tmavšie farby, na jar môžete zvoliť úplný opak. Smotanová, krémová, biela, svetložltá alebo telová, budú vyzerať naozaj famózne. 

Fľašková zelená

Fľašková zelená, nazývaná aj “farba lesa” je živou a sýtou farbou, ktorá sa už na malom doplnku premení na dominantu. Nakombinovať ju môžete s rovnako zemitými farbami – napríklad hnedou, horčicovou alebo tehlovou

Tmavozelená

Vrchol trendy rebríčka dosiahla tmavozelená. Najkrajšie vynikne v kombinácii s odtieňmi tmavočervenej, akými sú napríklad vínová alebo burghundy. Skombinovať ju môžete aj s ružovou, žltou, kráľovskou modrou alebo smotanovou.