Zavreli nám kaderníctva, kozmetické salóny, pohyb je len obmedzený, no naša pleť starne rovnako, rovnako sa znečisťuje, vlasy štiepia a celulitída pribúda.

Skúsili sme domáce skrášľovacie recepty a prinášame najlepšie z nich.

Káva nie je len na pitie

O to lepšie ak zvyknete piť klasickú „smeťku“.  Kávový šrot, ako to mnohí nazývame, je veľmi bohatý na kofeín a antioxidanty, ktoré zmierňujú výskyt celulitídy. Antioxidanty v káve pomáhajú pri uvoľňovaní toxínov, čo je užitočné nielen pre celulitídu, ale aj pre zdravú pokožku všeobecne.

Skúste do svojej dennej rutiny začleniť kávovú masáž stehien a uvidíte, ako sa vám pokožka po čase odmení. Kofeín rozširuje cievy, vďaka čomu bude pokožka krásne tonizovaná a napnutá. Káva tiež  zvyšuje cirkuláciu a znižuje zadržiavanie vody, čo napomôže k vyhladeniu pokožky zasiahnutej celulitídou.

Kúru odporúčame vykonávať v sprche a po masáži si kávové zrnká spláchnuť striedavo studeným a horúcim prúdom vody. Táto zmena teplôt podporuje látkovú výmenu pokožky a zlepšuje tak prekrvenie pokožky a jej postupné vyhladenie.

Jablčný ocot nielen do šalátov

Ešte na chvíľu sa pristavíme pri problémoch s celulitídou. Jablčný ocot je veľmi bohatý na horčík, vápnik a draslík, ktoré podporujú cirkuláciu. Skúste na miesta postihnuté celulitídou nanášať roztok z 3 PL jablčného octu a 6 PL vody a zlepšíte tak prísun kyslíka, odstránenie toxínov a zvýšite produkciu kolagénu.

Jablčný ocot má prirodzené antibakteriálne a protiplesňové vlastnosti, vďaka čomu je veľmi efektívny pri boji s lupinami a tiež plesňovými ochoreniami pokožky hlavy. Okrem toho dodá vlasom krásny lesk a nezaťaží ich žiadnými chemikáliami.

Skúste si po klasickom umytí, vlasy opláchnuť teplou vodou (cca 250 ml) s 2 PL jablčného octu a výsledky uvidíte už po niekoľkých takýchto kúrach.

Najprv sladký koláč, potom liečivá maska

Bez ohľadu na to, ako dobre sa staráme o svoju pleť, často sa nevyhneme jej nedokonalostiam. Môžu za to hormóny, životospráva, no veľakrát aj nevhodné kozmetické produkty. Pleť mnohokrát zaťažujeme rôznymi kozmetickými prípravkami a namiesto porcelánovej tváričky máme práve opačný problém. Trh je preplnený výrobkami na boj proti akné, ale často sú na chemickom základe a môžu byť drsné pre pokožku, čo spôsobuje jej poškodenie.Skúsme sa teda obrátiť na matku prírodu a zatočiť s akné aj rozširenými pórmi.

Praženica, hamandegs aj pleťová maska


Používanie vaječných masiek je vynikajúcim liekom na otvorené póry a môžu sa tiež použiť na liečbu rôznych foriem akné. Vaječný bielok napína a tonizuje pokožku, čo zásadne pomáha pri zmenšovaní rozšírených pórov.

Zmiešajte jeden váječný bielok s 2PL ovsených vločkiek a pridajte 2PL citrónovej šťavy. Vzniknúť by vám mala tuhšia pasta, ktorú nanesiete na tvár a necháte pôsobiť 30 minút. Masky všeobecne oplachujte studenou vodou, má totiž na pleť sťahujúci účinok. Opakujte túto kúru 1-2 týždenne a výsledky sa zaručene dostavia.