Časy, keď sme opasky používali z čisto praktických dôvodov zahoďme do krabice minulosti a uznajme, že správny opasok dokáže outfit krásne spojiť a upgradovať hneď o niekoľko stupienkov. Alebo naopak.

Čerešnička na torte alebo klinec do rakvy

Ako si teda vybrať správny opasok?

Na samom začiatku si musíme jasne zvoliť využitie opasku. Iný zvolíme k nohaviciam a iný napríklad k šatám. Ak hľadáte opasok do šiat, máte hneď niekoľko možností voľby. Buď siahnete po tenkom, koženom opasku alebo zvolíte širší, ktorý útly driek zvýrazní. Dlho platilo pravidlo, že opasok by mal byť vo farbe topánok. Ak však zvolíte výraznejší kus, ktorý bude dominantou outiftu, módny kritici vám odpustia, ak nebude. Pozor dajte hlavne na uloženie opasku. Doby širokých tuník a opaskov voľne držiacich na našich bokoch, pridávajúcich nadbytočné kilá sú, dúfajme nenávratne preč a v opaskovej móde vyhráva ženskosť, útle drieky, postavy presýpacích hodín a praktickosť.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Ako udržať oblečenie ako nové čo najdlhšie 

Milované a nenávidené

Opasky s kapsičkou sú skvelou 2v1 voľbou. Neunesú celý obsah našich bežných kabeliek, ale na piatkové rande to postačí. Kombinovať ich môžeme so šatami, sakom, ale aj širším tričkom a rifľami. Voľba je na každej z nás.  Skvelé na nich je, že odporkyne tohto módneho doplnku môžu kapsičku z opaska zložiť a keď v budúcnosti zmenia názor, jednoducho ju na opasok znova navlečú.

Ako nájsť správnu veľkosť

Správny opasok by ste mali pohodlne zapnúť s rezervou 2cm. Nikdy sa však nepúšťajte do kúpy menšieho opasku s vidinou domácej výroby nových dierok nožom či nožnicami. V každej oprave obuvi vám ich dorobia na počkanie.

Univerzálnou voľnou je siahnuť po opasku bez dierok alebo opasku s elastickým prvkom, ktorý znesie aj výdatnú večeru či naopak týždeň pred výplatou.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Ako kombinovať farby v oblečení? 

Nech sa rozhodnete pre ktorúkoľvek z týchto verzií, noste svoj opasok rada a pyšne ako čokoľvek, v čom sa cítite dobre.