Zasa prší – smutný povzdych pri pohľade z okna na pochmúrne sychravé počasie, kvôli ktorému sa nám nechce ani vyliezť z postele. Pri predstave toho, že máme v tomto daždivom dni reálne ísť do práce alebo do školy, len znechutene prevraciame oči.

Veta „Zasa prší!“ sa však môže jednoducho zmeniť na radostné zvolanie. Stačia vám na to správne kúsky oblečenia, ktoré zvíťazia v boji s nepriaznivým počasím.

Bez dáždnika to nepôjde

Nosiť dáždnik už nebude otrava. Do svojej povinnej výbavy zaraďte minimálne jeden štýlový kúsok, ktorý budete v daždivých dňoch nosiť všade so sebou. Vyberte si z množstva farieb a vzorov, aby poslúžil nielen ako ochrana pred dažďom, ale aj ako perfektný doplnok.

Čižmičky do dažďa

Ako deti sme radostne skákali do každej kaluže. Predsa len, mohli sme si to dovoliť. Naše mamy vedeli, že neposedné nôžky potrebujú vhodnú obuv do dažďa – gumáky. Dnes nás už skákanie do kaluží až tak neteší, no sem-tam do nej stúpime omylom.

Gumáky „pre dospeláčky“ nájdete v rôznych prevedeniach. Kvietkované, bodkové, červené, transparentné alebo klasické čierne. Zaobstarajte si jeden pár, ktorý zaručene využijete viac ako raz do roka.

Nedajte vetru šancu

Daždivé počasie je spravidla sprevádzané nepríjemným vetrom. Ochráňte sa štýlovým kabátom, ktorý bude zakrývať krk. Zvoľte napríklad čiernu predĺženú klasiku, ktorú hravo nakombinujete s džínsami alebo sukňou.

Šále a šatky

Šál alebo šatka je ďalším skvelým variantom. Vo svete doplnkov nahradí aj náušnice alebo náhrdelník, preto poteší aj minimalistky. Okrem toho perfektne izoluje teplo, čo v sychravom počasí určite oceníte.

Je len na vás, či si vyberiete vzory alebo jednoduchosť, tenšie alebo hrubšie materiály, veľké šále alebo jemné šatky. Kúsok, ktorý ste si zvolili, by však mal farebne korešpondovať so zvyškom vášho outfitu.