Určite viete, že na pracovnom pohovore nie sú dôležité iba vaše znalosti a skúsenosti, ale aj to, ako sa prezentujete. Prvý dojem sa počíta, preto je výber outfitu kľúčovým rozhodnutím. A nie vždy je to jednoduché.

Na jednej strane sa chcete prezentovať ako sebavedomá osoba a nedať ostatným kandidátom žiadnu šancu. Na druhej musíte vyzerať maximálne profesionálne. V neposlednom rade tu máme, samozrejme, komfort a pohodlie, ktoré sú pri výbere outfitu takisto dôležité. Predsa len, na pohovore musíte nielen dobre vyzerať, ale sa aj dobre cítiť.

Pokiaľ sa aj vy chystáte ohúriť budúceho zamestnávateľa  neviete ako na to, nezúfajte. Prečítajte si pár nápadov, vďaka ktorým zostavíte dokonalý „pohovorový“ look.

Čierno-biela klasika

All-black outfity nie sú pre každého. Niektoré ženy vďaka nim pôsobia staršie a smutne. Rovnako ani all-white look, pretože svetlé farby nepristanú každému typu pokožky. To však neznamená, že tieto farby nemôžete zladiť dokopy. Kombinácia bielej a čiernej farby je absolútnou klasikou, ktorou nemôžete nič pokaziť.

Dajte si nohavice

Ženy v nohaviciach sú vnímané ako silné a profesionálne. A presne tak budú v nohaviciach brať aj vás. Na pohovor si oblečte široké culottes, ktoré zladíte s rolákovým topom. Pridajte členkové čižmy a dlhý kabát. Farby laďte do tmavších zemitých odtieňov.

Moderný oblek

Oversize biela košeľa doplnená čiernym sakom a nohavicami je modernou verziou klasických oblekov. Pridajte tašku, ktorá je dostatočne veľká na nude rúž, fľašku s vodou a vaše portfólio. Outfit môžete doladiť minimalistickými doplnkami, aby pôsobil viac žensky.

Vsaďte na ležérnosť

Niektoré firmy majú stále veľmi prísny dress code, no na iných miestach si môžete dovoliť ležérnejší look. Ak to pracovná pozícia dovoľuje, nechajte podpätky doma a obujte si tenisky. Uistite sa však, že zbytok outfitu bude aspoň mierne elegantný. Obliecť si môžete napríklad tmavomodré nohavice a biely svetrík.