Škorica je žiadaným korením po celom svete. V obľube ju máme pre jej príjemnú chuť, teplú vôňu a v neposlednom rade, pre jej antioxidačné účinky na naše telo.

Čím je škorica ešte typická, je práve jej príjemná, teplá farba. Škoricové kúsky zapĺňajú obchody každým rokom viac a tešia sa stále väčšej obľube práve pre jej prírodnú farbu, ktorú môžeme nosiť počas celého roka.

Basic kúsok

Takto by sme nazvali škoricový kúsok, ktorý v našej skrini pretrvá roky. Ľahko sa kombinuje a nepodlieha žiadnym módnym trendom. Trendy je totiž stále. K takýmto kúskom najčastejšie patria doplnky.

Klobúk, baretka, šatka či rukavice, výber zaleží na vás. Napríklad škoricová kabelka bude vašou vernou spoločníčkou celé roky. Stačí si vybrať nadčasový tvar a univerzálnu veľkosť.

Must have kúsok

…ktorý má pravdepodobne každá z nás, je škoricový kábat, plášť či bunda. Nie nadarmo sú každú jeseň a zimu, týchto kúskov plné obchody. Svojou farbou pôsobia teplo a navodzujú príjemný pocit aj počas sychravých či mrazivých dní.

Kombinovať ich môžete ľahko s pastelovými a zemitými farbami, ktoré váš šatník ponúka.

Škoricová mi nesvedčí

Veľa žien, hlavne výrazné typy, sa s touto farbou nestotožňujú práve pre jej neutrálny tón.

Ak máte pocit, že vám táto farba nesedí k vlasom, očiam, či jednoducho k vašej tvári, skúste použiť škoricový kúsok na spodnú časť tela. Uvidíte, že táto „zmena“ prinesie pozitívny pohľad.

Sukňa, nohavice alebo šortky budú dobrým začiatkom ako si na škoricovú vo svojom šatníku postupne zvyknúť.

V prípade, že časť škoricovo-hnedého odevu je na vás stále „too much“ stavte na istotu, ktorou sú topánky.

Ak preferujete eleganciu, siahnite po lodičkách alebo v tomto období radšej čižmách na podpätku, ktotré vám dodajú požadovaný šmrnc. Športový typ má v dnešnej dobe more možností od škoricových tenisiek, workerov až po ležérne mokasíny či balerínky.

Aj vy máte po tomto článku, mimo nakupovania, chuť na domáce perníčky a škoricové slimáčiky? Článok o chutných škoricových receptoch, už čoskoro 🙂