Jar bez sladkých pastelových odtieňov si ani nevieme predstaviť. Vďaka jemnosti a decentnosti sa pastelky hodia do kancelárie, ale aj na bežný deň. Pristanú najmä dámam s tmavšou pleťou. Ak však máte svetlú pleť nezúfajte, stačí ich správne skombinovať. Dokonalý outfit dosiahnete, ak zvolíte výrazné doplnky.

Ak sa Vám nechce stáť hodinu pred skriňou a rozmýšľať s čím pastelové farby zladiť, nechajte sa inšpirovať. A pozrime sa spolu aj na to, ktoré z nich sú trendom tohtoročnej sezóny.


Trendy mätová
Najžiadanejšiou farbou tejto jari je jednoznačne mätová. Dá sa nosiť na romantickú nôtu, no my sme pre vás vybrali ležérnejší outfit, ktorý pôsobí mladistvo a sviežo. K mätovým espadrilkám a svetlozelenému topu môžete zvoliť jednoduché rifle. Džínsy si môžete vyhrnúť aby jemne odhaľovali lýtko.


Púdrová ružová
Ružová pastelka pôsobí nielen romanticky, ale aj elegantne. Svetloružový top stačí skombinovať s čiernymi nohavicami alebo sukňou a budete vyzerať neodolateľne. Ak chcete dokonale ženský outfit dolaďte ho ešte pohodlnými ružovými lodičkami. K pastelovým farbám sa taktiež hodia kvetinové vzory, takže v tomto prípade môžeme siahnuť ešte po kvetovanej kabelke.Žlté tiene
Teplá slniečková žltá farba sa nám spája s jarným obdobím. Myslíte si, že vám sa nehodí? Práve naopak. Stačí nájsť správny odtieň, ktorý pristane farbe vašej pleti. Zvoľte si jeden alebo dva žlté pastelové kúsky, aby ste oživili outfit a nič nepokazili. Kombinácia žltých šiat s čiernymi otvorenými členkovými čižmami je na jar ako stvorená.Jemná modrá
Pastelová modrá sa dá veľmi ľahko kombinovať s inými odtieňmi modrej, a tiež s inými farbami. Hodí sa k bielej, striebornej a taktiež k iným pastelovým farbám, napríklad k levanduľovej alebo marhuľovej. K elegantným pastelovým nohaviciam môžete zvoliť svetlo marhuľkovú, ružovú alebo bielu blúzku. Doladiť s pastelovo modrou kabelkou a jednoduchý, ale efektný outfit máte hotový.