Svetre, pončá, kardigány… celý rok sa tešíme na svetríkovú sezónu a nemôžeme sa dočkať, kedy príde „sweater weather“. Aké sú pletené trendy tohtoročnej jesene a zimy? Pozrime sa na tie najštýlovejšie kúsky, ktoré vás dokonale zahrejú a vytvoria z vás štýlovú divu.

Zvieracie vzory

Zvieracie motívy to tento rok dotiahli na popredné priečky a prvenstva sa nevzdávajú ani počas jesene a zimy. Vyberte si zo širokej ponuky leopardích, zebrích, tigrovaných alebo hadích vzorov. V kombinácii so zemitými farbami budete vyzerať famózne.

Prúžky a geometrické tvary

V tesnom závese za zvieracími vzormi sú prúžky, bodky, trojuholníky – skrátka všetko, čo vám pripomína hodiny matematiky. Svetríky s malými alebo veľkými vzormi jednoducho skombinujete s jednofarebnými šatami alebo rolákom a džínsami.

Krátke vs. dlhé

Túto sezónu si nemusíte vyberať medzi krátkymi a dlhými svetríkmi. Váš šatník potrebuje oba druhy – krátke dievčenské svetre po pás, ale aj dlhé prevedenia, ktoré môžu siahať až ku kolenám. Vyberte si strih, ktorý dokonale zapasuje k vášmu outfitu, a dĺžky obmieňajte.

Oversize

Ďalším pleteným trendom sú oversize svetríky, ktoré pristanú každému typu postavy. Perfektne zakryjú nedokonalosti a sú vhodné na každodenné nosenie, ale aj na výnimočnejšie udalosti. Skvele sa hodia k poloelegantným šatám a vytvoria tak efekt nedbalej elegancie.