S ústupom leta začíname stále viac a viac myslieť na jeseň a trendy budúcej sezóny. Medzi neodmysliteľnými kúskami vášho jesenného šatníka by sa mali nachádzať aj nohavice s vysokým pásom. Prečo a ako ich nosiť?

Predĺžia vám nohy

Táto výhoda je hlavne pre vás, nižšie dievčatá a ženy, ktoré si lámete hlavu so svojou výškou. Nohavice s vysokým pásom vám síce centimetre nepridajú, no nohy vám predĺžia aspoň opticky. Vytvoria ilúziu toho, že váš pás je umiestnený vyššie, vďaka čomu budú pôsobiť dlhšie aj vaše nohy.

Budete vyzerať štíhlejšie 

Vďaka nohaviciam s vysokým pásom zvýraznite svoje prednosti a zakryjete nedostatky. Stačí si len vybrať správny strih, ktorý lichotí vašej postave. Zvoliť môžete úzke džínsy s vysokým pásom alebo obtiahnuté kožené nohavice. Veľmi obľúbené sú aj voľné strihy nohavíc, ktoré sa v páse zužujú.  

Zvýraznia vám pás

Vysoké nohavice sústredia pozornosť okolia na váš pás, ktorý je symbolom ženskosti. Doplňte ich štýlovým opaskom, striebornou reťazou alebo šatkou, ktorú si priviažete na miesto opaska. Úspech je zaručený.

Ako zladiť nohavice s vysokým pásom?

Nohavice s vysokým pásom môžete nosiť v každom ročnom období. V lete sa stanú vašim najlepším priateľom riflové šortky alebo trojštvrťové culottes. Okamžite sa stanú dominantným prvkom vášho outfitu, preto vám k dokonalosti postačí jednofarebný top. Nedbalú eleganciu docielite pridaním lodičiek alebo pohodlných sandáliek.

V chladnejších mesiacoch zvoľte dlhé nohavice, ktoré môžete doplniť oversize svetrom, chlpatým rolákom alebo skráteným tričkom. V kombinácii s kabátom alebo farebnou koženkou budete vyzerať dokonale.