Soňa Štefková – populárna a obľúbená slovenská influencerka. Modelka, ktorej vášňou je cestovanie, nás pravidelne inšpiruje nielen svojimi cestovateľskými tipmi, ale aj citom pre módu. Na jej Instagrame sa o tom presvedčíte aj samy. A ako vyzerajú jej Vianoce? Nám sa podarilo nakuknúť do Soničkinho súkromia a toto nám prezradila.

Ako vyzerajú tvoje Vianoce?

Nuž, Vianoce (tak ako aj všetko ostatné v našom živote:)) sú také, aké si ich spravíme. Keďže som ako modelka niekoľko rokov aktívne cestovala, stalo sa mi párkrát, že som nemohla prísť na Vianoce domov a bola som z toho smutná. Preto teraz, keď som doma, snažím sa vyburcovať v sebe vianočnú náladu už začiatkom decembra a tieto nádherné sviatky si čo najviac užiť. To znamená piecť koláče, spievať koledy, pozerať rozprávky, ale hlavne byť s tými najbližšími v pokojnej, sviatočnej atmosfére.

Bez čoho si Vianoce nevieš predstaviť?

Bez svojich blízkych! …A bez koláčov, priznávam. 🙂

Máte doma nejaké netradičné vianočné zvyky?

Máme vegánske Vianoce. Viem, že je to asi netradičné, ale mňa jednoducho hreje pri srdci pocit, že u nás počas sviatkov radosti a lásky nemuselo trpieť žiadne zviera. Pôvodne sme mávali vegánske menu len ja so sestrou, v posledných rokoch sa k nám však pridali aj naši rodičia. Myslím, že hoci im to trvalo veľa rokov (predsa len, boli viac zvyknutí na tradície), dospeli k rovnakému presvedčeniu ako my so sestrou. Že môžeme mať krásne a čarovné sviatky aj bez kapra na stole a klobásky v kapustnici.

Kupuješ darčeky postupne alebo na poslednú chvíľu?

Ako kedy. Úprimne, nie som veľký nákupný maniak a obchodným centrám sa hlavne v predvianočnom období snažím vyhýbať. Ak počas roka natrafím na niečo, o čom viem, že to poteší mojich blízkych, tak to kúpim. Ale inak rada využívam vymoženosti 21. storočia – nákup na internete z pohodlia domova. Zapálim si pri tom vonnú sviečku, pustím dobrú hudbu a už len browsujem a hľadám niečo, čo by mojich blízkych potešilo.

A čo najšialenejší darček, aký si kedy dostala?

Moja sestra, hlavne keď bola menšia a nemala peniaze na nákupy, nám všetkým vyrábala darčeky ručne. Boli vždy vtipné, originálne a absolútne charakteristické pre konkrétnu osobu. Milovala som tie chvíle, keď sme spoločne rozbaľovali darčeky od nej a nevedeli sa prestať smiať. Pamätám si dokonca, že raz, keď som kvôli práci musela ostať v zahraničí, vyrobila z mojej fotky papierovú maketu a posadila ju za štedrovečerný stôl. Vytvorila tiež ozdobu na stromček s veľkým nápisom “Pucmola”. Tak sa totiž my dve, familiárne a s láskou, navzájom nazývame. 😀

Čomu sa vieš pod stromčekom najviac potešiť?

Určite práve takýmto ručne robeným darčekom, ktorým človek musel venovať nejaký čas a úsilie. Potešiť ma samozrejme vedia aj veci, po ktorých mi „srdco“ dlhšie piští. Z vianočných klasík je to určite pekná spodná bielizeň, tej nie je nikdy dosť. 🙂

A aký je tvoj tip na darček pre naše zákazníčky?

Keď vyberáte darček, myslite hlavne na to, komu je určený. A ak si náhodou nie ste úplne isté, čo by sa danej osobe páčilo, venujte jej darčekovú poukážku. Tá poteší hádam každého. 🙂

Soňa: Do tohto setu som sa zamilovala ♥
Plavky, ktoré sa dajú nosiť aj ako tričko, nájdete na TOPANKOVO.sk

A čo by si im popriala?

Aby mali pokojné sviatky plné lásky a pohody v kruhu najbližších. Aby sa nestresovali, ale radovali a smiali, a dokázali tak naplno precítiť čaro Vianoc.