Všetko ste mali premyslené ešte večer. Šaty, ktoré si oblečiete. Topánky, ktoré k nim dokonalo pasujú. Dokonca aj doplnky boli starostlivo pripravené. Čo človek nechce, pri rannom prebudení vás prekvapí dážď. Čo si teda obliecť a obuť? Šaty a lodičky sa predsa do dažďa nehodia. Praktickým, ale aj štýlovým východiskom z tejto nešťastnej situácie môžu byť gumáky.

Gumáky do každého počasia!

Čo si predstavíte pod pojmom gumáky? Veľké čierne zablatené čižmy z gumy, ktoré patria tak akurát do záhrady a blata? Dnes to tak už nie je! Móda si dámske gumáky obľúbila natoľko, že im darovala hneď niekoľko štýlov, prevedení či farieb.

V ponuke najmódnejších značiek nájdete už aj vysoké aj nízke prevedenia. Pridali sa aj gumáky s prímesou elegancie a dokonca aj v štýle chelsea. Žltá, červená, ružová… Áno, aj takéto farby ovládli gumákových nadšencov. Výber je naozaj rozmanitý. Dámske štýlové gumáky môžu byť aj súčasťou vášho kapsulového šatníka, o ktorom ste čítali v našom predchádzajúcom článku.

A keďže inšpirácií nie je nikdy dosť, prinášame vám ich hneď niekoľko.

Vytvorte elegantný look

Mohlo by sa zdať, že gumáky a šaty k sebe nepatria, avšak zdanie niekedy klame. Odhoďte všetky predsudky voči gumákom a prekvapte počasie pre zmenu vy.

Gumáky – trend všetkých festivalov

Leto sa nezadržateľne blíži a ak to dovolí pandemická situácia, s ním aj naše milované festivaly. Či už vaše tanečné kroky smerujú na Sziget, Balaton Sound alebo slovenský Grape, nezabudnite si do tašky zbaliť gumáky. Festival nie je len o hudbe. Je aj o malom módnom šialenstve. Váš outfit musí byť všestranný. Trendy, zaujímavý, ani teplý, ani studený a najmä pripravený na festivalové podmienky, čo v preklade znamená blato. Vždy je zaujímavé, sledovať nové módne nápady, ktoré festivalový návštevníci prinášajú.

Prechodný kabát, sako a štýlové gumáky

Ak ste si vybrali tento štýl, môžete sa vydať dvomi cestami. Prvá je jednoduchá a vedie priamo ku kombinácii prechodného kabátu, rifľových nohavícroláku. Druhá, tak trochu kľukatá, smeruje k oversized saku stiahnutému opaskom a vysokým gumákom. Ktorú cestu si vyberiete vy?

Nestarnúce džínsy

Tento look by sme už mohli nazvať klasikou. Rifľové nohavice sú už dlhé roky považované za základný kúsok v dámskom šatníku. Mohlo by sa zdať, že po tak dlhom období ich popularita klesne. My si však myslíme pravý opak. Džínsy sú tak všestranné, že sa dajú kombinovať naozaj so všetkým, aj s gumákmi. Ak milujete jednoduchosť a praktickosť v obliekaní, tento štýl by ste mali vyskúšať. Jemné oživenie môžete nájsť v roztrhaných džínsoch alebo výraznejších farbách.

Veríme, že ste v našom dnešnom článku našli hneď niekoľko inšpirácií. Ak máte otázky, neváhajte nás kontaktovať na našich sociálnych sieťach.