Aký kus oblečenia je zo všetkých ten najženskejší? Jednoznačne šaty. Dlhé, krátke, elegantné aj športové. Je jedno aký typ ženy ste, šaty robia ženu ženou a pristanú každej.

Nie je to tak dlho, čo si ženy užívajú možnosť nosiť nohavice do spoločnosti, no aj napriek tomu väčšina z nás ostáva verná práve šatám. Správnymi šatami dokážeme oslniť, cítiť sa komfortne, ba dokonca skryť nedostatky postavy. Stačí si len dobre vybrať.

Letné šaty robia ženu

Nakoľko prichádza teplé počasie začneme letnými šatami. Tie sa vyznačujú ľahkými materiálmi, sviežimi farbami s výraznými farebnými kombináciami a vzormi všetkých druhov. Dámy s dokonalými nohami volia krátke šaty, ktoré ich dokonalosť podčiarknu a my ostatné, nedostatok dokonalosti dokážeme zakryť vysokými podpätkami alebo dlhými vzdušnými strihmi. Dlhé letné šaty sú skvelou voľbou aj na večerné prechádzky kedy idú teploty o niečo nižšie a tiež ochránia nohy pred „obdivom“ komárov.

Šaty robia ženu aj do každého počasia

Niet nad univerzálnosť. Šaty do každého počasia nazývané aj prechodné, sú šaty vhodné na jar, leto, jeseň aj zimu. S týmto typom šiat nemusíte hľadať typické jarné šaty. Farby bývajú väčšinou zemité bez výraznejších vzorov a látka pevnejšia ako pri čisto letných šatách. Tieto šaty môžeme mať v šatníku celoročne a trefne ich kombinovať s obuvou a vrchným dielom podľa počasia.

Športové šaty

Aj keď z názvu sa to môže takto javiť, nejde primárne o šaty určené na šport. Špecifické sú predovšetkým pohodlnými, elastickými materiálmi a jednoduchými strihmi. Najľahšie sa kombinujú s teniskami, šiltovkou a ľadvinkou. Tento ležérny štýl si za posledné obdobie osvojilo mnoho dievčat a športové značky na to začali okamžite reagovať. Najväčšou výhodou športových šiat je fakt, že sa hodia každej postave, stačia len tie správne doplnky.

Spoločenské šaty

Presným opakom športových šiat sú spoločenské šaty. Dokonalé detaily, luxusné látky a premyslené strihy sú základom všetkých spoločenských šiat. Ich úlohou je pozdvihnúť krásu ženy a dodať jej gráciu, ktorú si daná spoločenská udalosť vyžaduje. Pozor by ste si mali dať na etiketu danej udalosti. Letná svadba pokojne znesie krátke letné šaty, avšak ples si už žiada dlhé šaty.

Oversized šaty

Oversized šaty sú fashion vychytávkou už nejaké obdobie a nájdeme ich v letnom, zimnom aj prechodnom prevedení. Okrem toho, že sú neuveriteľne pohodlné a nosiť ich môžeme doslova po dome aj v uliciach mesta, zároveň sú veľmi variabilné. Doplniť ich vieme opaskom a zvýrazniť tak líniu drieku alebo trendy trakmi, ktoré naopak zúžia vrchnú časť a zvýraznia boky. Veľa žien siaha po týchto šatách v období tehotenstva, kedy sú tou najuniverzálnejšou voľbou a kompromisom pre ženy, ktoré nechcú nakupovať šaty iba na krátke obdobie.

Tehotenské šaty

Tehotenské šaty si však zaslúžia osobitnú kategóriu. Okrem toho, že šaty určené primárne na tehotenstvo majú oblasť bruška komfortne upravenú tak aby nevznikal žiaden tlak na bruško, často sú zároveň upravené aj na dobu po tehotenstve samotnom a teda na obdobie dojčenia. Zatiaľ čo niekedy bol veľký problém takéto šaty nájsť, dnes je výber naozaj široký a tehotenské šaty nájdete ako v letnej, tak aj v zimnej verzii.