Ako malé sme si skúšali mamine topánky na vysokom opätku a „na tajnáša“ si požičiavali červený rúž a make-up z kozmetickej taštičky starších sestier. Viac ako čokoľvek na svete sme túžili  byť veľké a dospelé. A toto priania sa splnilo ešte rýchlejšie, ako sme čakali.

Dnes sa cítime úplne opačne. Časy domácich úloh dávno za nami, no sem-tam sa rady vrátime do školských čias. Za lavice sa už síce nedostaneme, no túto atmosféru môžeme dosiahnuť aj inak. A to za pomoci outfitov, ktoré sú inšpirované pohodlím, mladosťou a školskými uniformami.

Poďme sa pozrieť na tie najlepšie kúsky, na ktoré by ste nemali zanevrieť ani vtedy, ak už od poslednej poznámky vo vašej žiackej knižke ubehli celé veky.

Skrátená mikina

Nič nás nedokáže vrátiť do školských čias viac, ako mikina. Obľúbený kúsok všetkých teenagerov, pomocou ktorého reprezentujú svoj postoj a vytvárajú si svoj osobný malý svet. To, že máte svoje „teen časy“ už nejaký ten rôčik za sebou neznamená, že sa s mikinami rozlúčite.

Veľmi populárnou alternatívou sú skrátené mikiny, ktoré sa okamžite stanú vašim najobľúbenejším streetwearovým kúskom. Odvážnejšie z vás môžu vyskúšať formálnejšiu eventualitu, ktorou je kombinácia mikiny s lodičkami alebo vysokými čižmami. Skúste pridať bledomodré džinsy a oversize sako, vďaka ktorému docielite hravý a mladistvý efekt.

Brazilian Straight Human Hair Wigs Adjustable Pre Plucked 4x4 top lace Closure HumanHair Wigs 100 Unprocessed Remy Hair For Black Women #rabakehumanhair #straighthumanhairwigs #4x4toplacewig #AdjustablePrePlucked #unprocessedremyhair

Teplákové šaty

Poznáte tie dni, keď sa vám nechce vystrčiť z domu ani pätu a najradšej by ste sa iba natiahli do teplákov a celý deň hrali chorú a preležali pred telkou? Áno, počas školy by vám to ešte možno prešlo, no „dospelácke“ povinnosti vám jednoducho nedávajú na výber.

Aj keď doma ostať nemôžete, vyberte sa do mesta v pohodlnou outfite. Zvoľte napríklad šaty z teplákoviny, ktoré nájdete vo všetkých farbách a prevedeniach. Okrem toho, že sa v nich budete cítiť maximálne príjemne, sú trendy a kombinovateľné takmer s čímkoľvek. Hravo ich zladíte s bielymi teniskami a slnečnými okuliarmi alebo s predĺženým kabátom a členkovými topánkami.

Kendall Jenner Takes the Sweatshirt from the Concert to the Street

Vysoké tenisky

Vysoké tenisky sú nadčasový kúsok, ktorý sme milovali už ako teenageri. Láska k nim neochladla ani časom a dnes ich nosíme naozaj všade – do práce, do mesta, do klubu a niektoré z nás ich s obľubou kombinujú aj na spoločenské udalosti alebo svadby. Nech sa teda chystáte kamkoľvek, vysoké tenisky sú váš najvernejší priateľ.

Zladiť ich môžete s károvanou sukňou a bielou polopriesvitnou blúzkou, vďaka čomu vytvoríte odvážne školácke kombo. Skvele zapasujú aj k bledomodrým džínsom a košeli alebo k farebným letným šatám.

Káro

Predstavte si Blair Waldorfovú, prechádzajúcu chodbami elitnej dievčenskej školy Constance Billard. V károvanej sukni a bielej blúzke sa z nej okamžite stáva „Queen B“ a obdivné pohľady okolia ju sprevádzajú na každom kroku.

Káro má veľkú moc – dokáže sprvaviť „Queen B“ aj z vás. Vyberte si károvanú sukňu, ktorú zladíte s basicovým topom v bielej alebo šedej farbe. IN sú aj predĺžené košele s károvaným vzorom. Dajú sa ľahko skombinovať s úzkymi džínsami alebo čiernymi koženými nohavicami.

Beige sweater over black and white checked shirt with black jeans.

Tip na záver: Myslite na to, že najkrajším doplnkom každého outfitu je úsmev. Rozžiari vašu tvár a uberie vám nejaký ten rôčik. Preto kútiky nahor a ide sa!

oblečenie: saxana.sk, obuv: TOPANKOVO
zdroj: pinterest